Artık Elektrik Kesintileri Anlık Takip Edilebilecek
Advert Advert Advert


Artık Elektrik Kesintileri Anlık Takip Edilebilecek


Artık Elektrik Kesintileri Anlık Takip Edilebilecek
Artık Elektrik Kesintileri Anlık Takip Edilebilecek Hatice Demir -

BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit trafolara uygulanan arıza bildirim sistemi sayesinde elektrik kesintilerinin anlık olarak takip edilebileceğini belirtti.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürü Murat Yiğit kullanıcıların sorunlarını daha kısa zamanda çözebilmek ve daha iyi bir hizmet sunabilmek amacı ile Ar-Ge çalışmalarına verdikleri önemi basın mensupları ile paylaştı. Elektrik dağıtım hizmeti vermenin tahmin edilenden daha zor bir iş olduğundan bahseden Yiğit, vatandaşların daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamaları için Araştırma ve Geliştirme çalışmalarına sürekli devam ettiklerini ve sundukları hizmeti her zaman en üst kalitede tutmak için gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Trafo Arıza Bildirim Sistemi

Açıklamada artık vatandaşların elektrik kesilince BEDAŞ’a haber vermek zorunda olmadıklarını belirten Genel Müdür Murat Yiğit, trafo merkezlerine uygulanan özel modemler sayesinde elektrik kesintilerinin kurumda anlık olarak görülebildiğini, bu sayede kurumun ekiplerinin arızaya daha hızlı bir biçimde müdahale ettiğini açıkladı.

TABSİS projesinin aynı zamanda cadde ve sokak aydınlatmalarına ait sayaçları da otomatik olarak izlediğini belirten Yiğit konuyu şu şekilde açıkladı:

“Proje kapsamında vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için gayret gösteriyoruz. Daha hızlı müdahale imkanı sağlayan bu proje elektrik sarfiyatı konusunda israfı da önleyecek. Özellikle sokak aydınlatmaları dikkatten kaçan bir durumken artık TABSİS hangi sokakta gereksiz yanan lamba var ya da nerede lambalarda arıza var bunu bize anlık olarak coğrafi harita üzerinde gösterebiliyor. Bu projenin bir diğer güzel yanı trafo arızalarını yıllık olarak değerlendirme olanağımız da oluyor. Daha fazla trafo sorunu yaşanan yerlere kalıcı çözümler gerçekleştirebilir ve hizmet kalitemizi daha yukarı taşıyabiliriz.”

Projenin kullanıcılara yansıyan hiçbir maliyeti olmadığını belirten Genel Müdür Yiğit, tamamen kendi çalışmaları olduğu için projeye patent alacaklarını da sözlerine ekledi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürü Murat Yiğit elektrik kesintileri TABSİS trafo arıza
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!