Advert Advert AdvertBakan Tüfenkci Esnafın E-Ticarete Yönelmesini İstedi


Bakan Tüfenkci Esnafın E-Ticarete Yönelmesini İstedi
Bakan Tüfenkci Esnafın E-Ticarete Yönelmesini İstedi Hatice Demir -

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci TESKOMB Eğitim Semineri programında esnafın elektronik ticarete yönelmesinin öneminin altını çizdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otelde düzenlenen eğitim seminerinde esnaf ve geleceği üzerinde açıklamalarda bulundu. Toplumun bel kemiği olarak nitelendirdiği esnaflara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Tüfenkci değişimin esnaf kanadına da yansıması gerektiğini belirterek birçok konunun altını çizdi.

Gelişeme Ayak Uydurmanız Gerek

Esnaflığın 100 sene önceki halinden çok farklı olduğunu belirten Tüfenkci dünyanın kişilerin gelişime ve teknolojiye ayak uydurabildiği sürece ayakta kalmasını sağlayacak bir sisteme ulaştığını ve bu nedenle Türk esnafının da başarılı olmak ve tutunabilmek için bu çağa ayak uydurması gerektiğini belirtti.

E-Ticaret Günümüzün En Önemli Konularından Biri

Bakanlık tarafından esnafın elektronik ortama taşınabilmesi için özel bir platform geliştirildiğini belirten Bakan Tüfenkci, tüm esnafları sanki dükkanlarında ürün satıyormuş gibi bu platformda satışa hazır görmek istediğini belirtti. Cüzi bir ücret karşılığında dahil olunabilecek bu platformun özellikle küçük esnafın hayatını kolaylaştırmak amacıyla düşünüldüğünü dile getiren Bakan konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Biz esnafımızı her zaman düşündük ve düşünmeye devam edeceğiz. Artık esnaflık eskisi gibi değil. Artık teknoloji çağındayız. E-ticaret dediğimiz alanın büyüklüğü her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Ben tüm esnafımızdan talep ediyorum, e-ticaret alanına dahil olsunlar. Bu konuda arkadaşlarımız bir platform üzerinde çalışma gerçekleştiriyor. Bu sayede cüzi bir ücret karşılığında tüm ürünlerini online olarak satışa sunabileceksiniz. Bu bizleri ve sizleri memnun edecek bir yoldur.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci e-ticaret Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Ziraat Katılım'dan 15.000 TL İhtiyaç Finansmanı!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!
Değişen Yönetmelikle SGK Taşınmazları Taksitle Satabilecek!