ATM’lerden Altın Satın Alma Dönemi Başladı
Advert Advert Advert


ATM’lerden Altın Satın Alma Dönemi Başladı


ATM’lerden Altın Satın Alma Dönemi Başladı
ATM’lerden Altın Satın Alma Dönemi Başladı Hatice Demir -

Teknolojinin ilerlemesi farklı fırsatları ayağımıza getiriyor. Yeni bir sistem ile artık ATM cihazlarından para çeker gibi altın alınabilecek.

Elektronet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaptana, hem donanım hem de yazılımı ile ilk defa tamamen Türk mühendislerinin elinden çıkmış özel bir ATM cihazı oluşturduklarını belirtti. Bu cihazın üretiminde TÜBİTAK, Ekonomi Bakanlığı ve de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan destek aldıklarını belirten Kaptana, 2 yıllık bir çalışmanın ardından ortaya koydukları sonucun herkese faydalı olmasını istediklerini dile getirdi.

Altınmatik Cihazı İle Setifikalı Altın Satın Alabilirsiniz

Gerçekleştirilen çalışma sonucunda 1 gramdan 50 grama kadar değişik çeşitlerde altının Altınmatik makinesi ile satın alınabildiğini belirten Mehmet Kaptana makinenin hem kredi kartı hem de nakit özelliğinin bulunduğunu ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Altınmatik dünyada kendi konseptinde bir ilk olma özelliğine sahip. Kullanıcıların güvenliği için sadece sertifikalı altın satışı yapılabiliyor ve sistemde 24 farklı türde altın bulunuyor. İster kredi kartınız ile isterseniz de nakit para ile altın satın alabilirsiniz. Nakit para kullanıldığında para üstünü tamamen verebilen bir sistem tercih ettik. Bu sayede bozuklukları bile iade alabiliyorsunuz. Makinede bir sonraki aşama sertifikalı altın alışı yapmak olacak. Şu anda mühendislerimiz bu konu üzerinde çalışıyor. Umarım bu çalışmada kısa zamanda tamamlanır.”

Dubai’de Kullanılmaya Başlandı

Altınmatik cihazının Türkiye’den önce Dubai’de kullanılmaya başlandığını belirten Mehmet Kaptana, bu ülkedeki banka sistemleri ile entegrasyon işlemlerinin devam ettiğini belirtti. Kaptana toplamda 25 adet ürünün Dubai’de aktif bir şekilde altın satışı gerçekleştirmekte olduğunu bir sonraki pazarlarının ise Afrika, Pakistan ve Hindistan olması için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Elektronet Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaptana altınmatik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Elektrik Sektöründe Yeni Bir Uygulama Geliyor!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!
Spot Piyasada Yarın Geçerli Olacak Elektrik Fiyatları Belli Oldu!