Piyasalarda Son Durum
Advert Advert Advert


Piyasalarda Son Durum


Piyasalarda Son Durum
Piyasalarda Son Durum Hatice Demir -

Cuma günü kapanışını 3,67 lira seviyesinden gerçekleştiren dolar, gece yarısı 3,72 liraya ulaştı ancak bu yükseliş trendi uzun sürmedi.

Piyasalar yurtdışındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Dolar ABD’nin Türk bankalarına para cezası keseceği söylentilerinin çıkması üzerine gece vakti tırmanışa geçti. Özellikle vize krizinin takip edecek olan dolar piyasasında gün içerisinde ekonomi koordinasyon kurulunun açıklamalarının takip edileceğini düşünülüyor. Bunun yanı sıra Perşembe günü yapılacak olan Merkez Bankası toplantısı haftanın önemli gündem maddeleri arasında.

Analistler iki hafta önce yaşanan vize krizinin etkilerinin hala etkilenemediğini ve Türk lirasının hem bölgesel gelişmeler hem de uluslararası alanda yaşanan siyasi belirsizlikler ile güçsüzleştiğini dile getiriyor. Hafta sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan konuşmalarda ABD’nin sert bir dil ile eleştirilmesi de yatırımcıyı tedirgin eden nedenler arasında yer alıyor. Fiyat stabilizasyonu için ideal seviye 3,65 lira olarak belirlenmiş. Ancak gün içerisinde doların yeniden 3,71 bandını test ederek yukarı yönlü hareketine devam etmesi de ihtimaller arasında görülüyor.

Dolar Ne Kadar?

Dolar haftaya 3,6870 liradan başladı. Böylece Cuma günkü kapanışa oranla bir yükseliş gözlendi.

Euro Ne Kadar?

Euro da haftaya yükseliş ile başlayan para birimleri arasında yer alıyor. Açılışı 4,34 lira ile yapan kurun gün içerisinde nasıl bir seyir izleyeceğini dolar/avro paritesi belirleyecek.

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altının haftaya başlangıcı 151,24 liradan gerçekleşti.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin haftasonunda 6000 dolar seviyesini geçerek yeni bir rekora imza atmıştı. Ancak kar satışlarının etkisi ile sanal para birimi bu haftaya 5940 dolardan başladı. 

dolar ne kadar avro ne kadar altın ne kadar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018