Avrupa Turizmde Yüzünü Tekrar Bize Döndü
Advert Advert Advert


Avrupa Turizmde Yüzünü Tekrar Bize Döndü


Avrupa Turizmde Yüzünü Tekrar Bize Döndü
Avrupa Turizmde Yüzünü Tekrar Bize Döndü Hatice Demir -

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 2018 yılı için Avrupalının yeniden Türkiye’de tatil yapmak istediğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’nın Belek ilçesinde yer alan bir otelde katıldığı programda turizmciler ile bir araya geldi. Yaklaşık 30 ülkeden 2 bine yakın acente sahibinin ve havayolu şirketlerinin yer aldığı program Türkiye’nin turizm alanındaki geleceğini belirlemek için önemli bir yol çizecek.

Avrupalı Turist Türkiye’yi Özledi

Katıldığı programda konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu Türkiye’nin Avrupalı turist için çok önemli bir turizm destinasyonu olduğunu belirterek bu bölgedeki insanların siyasi baskı nedeniyle ülkemize gelmekten kaçındığını ifade ederek konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Biz 2002 yılında 13 milyon turist ile göreve başladık. 2014 yılındaki turist sayımız 34 milyonu buldu. Bu sadece küresel gelişmelerin değil bizim ülkemizin de başarısıdır. Elbette 2015 ve 2016 yılında turist sayımızda bir azalma oldu. Bölgesel sorunlar bizi de zor durumda bıraktı. Bizler diyalog yolu ile sorunları aşmak için buradayız. Bir arada çalışarak en iyi sonuca ulaşabiliriz. Bu konuda samimi bir çaba gösterdiğimizi bilmenizi isterim. Bunun neticesini de görmeye başladık. Bu sene turist sayımız artmaya başladı. Seneye ise daha büyük bir artış göreceğimize inanıyorum.”

Golf Turizmi Önceliklerimiz Arasında Yer Alıyor

Nitelikli turistin toplam turist sayısından daha önemli olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu Avrupa’da yaptığı ziyaretler sırasında sık sık insanlar ile bir araya geldiğini ve bu anlamda kendisinden golf turizmi konusunda Avrupalı vatandaşların talepte bulunduğunu belirterek bu sektörde fark oluşturmak istediklerini dile getirdi. Dünyanın en iyi havayollarından birine sahip olduğumuzu belirten Çavuşoğlu Türk insanının insana olan sevgisinin, misafirlerini güzel ağırlamaktan duyduğu memnuniyetin turizm sektöründe öne çıkmasının en önemli sebeplerinden biri olduğunu ifade ederek konuşmasını bitirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu turizm golf turizmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Bitcoin Ne Kadar Oldu? Ethereum Düşüşte! Kripto Para Piyasasında Son Durum (23.01.2018)
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018
Borsada Son Dakika! BIST 100 Endeksi Güne Yükselişle Başladı – 23 Ocak 2018