Fındık Üreticisinin Yüzü Güldü! Fındık Fiyatı Zamlandı
Advert Advert Advert


Fındık Üreticisinin Yüzü Güldü! Fındık Fiyatı Zamlandı


Fındık Üreticisinin Yüzü Güldü! Fındık Fiyatı Zamlandı
Fındık Üreticisinin Yüzü Güldü! Fındık Fiyatı Zamlandı Çiğdem Yeniay -

Fındık üreticileri yeni yıla zamla başladı. 2016 yılında yüzü gülmeyen üretici yılın ilk günlerinde fındığa gelen elli kuruşluk zamla yıla umutlu girdi. Serbest piyasada fındığın kilosu yeni yılda 12,50 TL’den satışa çıktı. Ordu'da ise fındık fiyatları değişmedi.

Fındık üreticileri geçtiğimiz yıl fındıktan beklediklerini bulamadı. 2016 yılında satışlara 15 TL’den başlayan fındık yılı 12 TL’den kapattı. 2017’nin ilk günlerinde ise fındık fiyatlarında yükseliş meydana geldi. Bu da fındık üreticilerinin depolarında bulunan ürünleri için umut oldu.  

GİRESUNLU FINDIK ÜRETİCİSİ YILA UMUTLU BAŞLADI

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan konuyla ilgili açıklama yaptı. Karan açıklamasında fındık üreticilerinin zor bir geçirdiğini ifade etti. Ekim ayının ortalarına dikkat çeken Başkan, söz konusu ay itibariyle fındık fiyatlarının hızla düştüğünü belirtti. Nurittin Karan yılın son aylarına kadar fındık üreticisini üzecek seviyelerde satışa sunulan fiyatların, yeni yıl ile birlikte yükseliş yönünde hareketlendiğini kaydetti.

FINDIK FİYATLARINA ZAM

Fındık fiyatlarının geçtiğimiz yılı 12 TL’den kapattığını ifade eden Başkan Karan yeni yılın ilk günlerinde fındık fiyatlarının 50 kuruş zamlandığını açıkladı. 2017’nin ilerleyen aylarında fiyatların yükselmesini beklediklerini de kaydeden Giresun Ziraat Odası Başkanı, yeni yılın fındık üreticilerine bereket ve bol kazanç getirmesini istediklerini söyledi.

ORDU’DA FINDIK FİYATLARI DEĞİŞMEDİ

Giresun’da fındık fiyatları artış yaşarken, Ordu’daki durum ise değişiklik sergilemedi. Ordulu fındık üreticileri 2017 yılına geçen yılın fiyat seviyelerinden başladı. Fındık üreticileri Ordu’da geçtiğimiz yıl da yeni yılın ilk günlerinde de beklediklerini bulamadı. Ordu’da geçen yıl 10,25 seviyesinden satışta olan fındık yeni yıla da aynı seviyelerden başladı. 

fındık fiyatları ordu giresun fındığa zam giresunda fındık ne kadar ordu fındık fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!