Maliye Bakanından Taşeron Açıklaması
Advert Advert Advert

Maliye Bakanından Taşeron Açıklaması


Maliye Bakanından Taşeron Açıklaması
Maliye Bakanından Taşeron Açıklaması Hatice Demir -

Hükümetten gelecek kadro haberlerini bekleyen taşeron çalışanlara Maliye Bakanı Naci Ağbal müjde verdi.

Ülke genelinde farklı sektörlerde taşeron olarak çalışan ve devlette kadrolu bir pozisyona geçerek hem maaş hem de sosyal haklarını düzeltmek isteyen taşeron işçileri hükümetten gelecek kanuni düzenlemeyi dört gözle bekliyor. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile umutlanan taşeron işçilere bir müjdeli haber de Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi.

Taşeron Konusundaki Çalışmalarımız Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM Genel Kurulunda, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının ikinci bölümü ile ilgili milletvekilleri tarafından yöneltilen soruları cevapladı. Taşeron düzenlemesinin de yer aldığı bu sorularda Ağbal, Ekonomi Koordinasyon Kurulu ile bu konunun konuşulduğunu ve bu alandaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getirdi.

Konu ile ilgili ileriye dönük haklar, kapsam, statü, sağlanacak olanaklar gibi çok sayıda incelenmesi gereken başlığın yer aldığını belirten Ağbal konu ile ilgili çalışmaları kısa sürede tamamlayarak Bakanlar Kuruluna getireceklerini ve hükümet olarak son kararı verdikten sonra kanun tasarısını en kısa zamanda meclise taşımayı planladıklarını belirtti.

Taşeronda Eğitim Şartı Olabilir

Taşerona kadro verilmesi ile ilgili konularda henüz bazı başlıkların netlik kazanmadığını belirten Ağbal geçmişte de konuşulduğu gibi eğitim şartının olabileceğini ancak bunun şimdilik kesin olmadığını ifade ederek projenin zaman içerisinde daha net ortaya çıkacağını belirtti. Ağbal bu konuda beklenti içinde olan vatandaşlara, “Sabredin, çok az kaldı.” Dedi.

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron taşerona kadro taşerona kadro gelecek mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek