Ünlü Şirket 7 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor!
Advert Advert Advert

Ünlü Şirket 7 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor!


Ünlü Şirket 7 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor!
Ünlü Şirket 7 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor! Seda Polat -

Almanya’nın önde gelen markalarından olan teknoloji markası Siemens, üretim tesislerinin bir kısmında yaşanan durgunluktan dolayı çalışanlarını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Almanya’nın önde gelen markalarından olan teknoloji markası Siemens, üretim tesislerinin bir kısmında yaşanan durgunluktan dolayı çalışanlarını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Elektrik santrallerinde kullanılan su türbinleri piyasasında yaşanan durgunluk, şirketin çalışanlarını vurdu. Tam 7 bin çalışan durgunluktan dolayı işten çıkarılacak.

Almanya’nın en önemli markalarından olan ve yıllardır adını dünyaya duyuran şirketin, piyasada yaşanılan durgunluk küçülmesine neden oldu. Şirket zor durumda kalacağını belirterek tam 7 bin kişiye çıkış vereceğini açıkladı.

Dünyadaki enerji elde etme yöntemlerinde farklılık gösteren ve türbinli sistemlerin kullanıma sunulmasından dolayı Almanya’nın Leipzig ve Görtlitz kentlerindeki fabrikalarını kapatma kararı alan firma, Erfurt bulunan fabrikasını da satışa çıkaracağını duyurdu.

Türbin sisteminde tam 16 bin çalışan bulunuyordu. Ünlü şirket başta Almanya olmak üzere Avrupa’da bulunan fabrikalarından da 2 bin 500 ve ABD’deki işletmelerinden ise 800 kişiye çıkışın verileceğini dile getirdi.

Durgun Piyasa Çalışanlarına Vurdu!

Enerji elde etme yöntemlerinde farklılık getiren Almanya, Siemens’in türbinli sistemlerini kullanmaya yöneltmişti. Bunun üzerine Siemens türbinli sistemde enerji üretimi yapmaya başlamıştı. Son günlerde piyasanın durulması üzerine Siemens’te de durgunluk yaşandı. Durgunluğun Siemens’i kötü etkilemesi üzerine Siemens bazı fabrikalarını kapattı ve birini de satışa çıkardı.

Kapanması planlanan fabrikalarda çalışan tam 8 bin işçinin işine son verilecek. Türbin sisteminde de toplamda 16 bin kişi istihdam ediyordu. Son gelişmenin ardından 8 bini Almanya’dan 2500’ü Avrupa’da bulunan fabrikalardan, ABD’deki işletmelerde çalışan 800 kişinin işine son verilecek.

 

siemens alman devi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek