Ankara'da 24 Saat Kesintisiz Ulaşım 9 İlçede Başladı!
Advert Advert Advert

Ankara'da 24 Saat Kesintisiz Ulaşım 9 İlçede Başladı!


Ankara'da 24 Saat Kesintisiz Ulaşım 9 İlçede Başladı!
Ankara'da 24 Saat Kesintisiz Ulaşım 9 İlçede Başladı! Tuğçe Gürel -

Ankara'da 24 saat kesintisiz ulaşım uygulaması bugün itibariyle toplam 9 ilçe genelinde başlatıldı.

Ankara'da gece yarısı Kızılay'da gazeteciler ile bir araya gelen EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, 24 saat kesintisiz ulaşım uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

9 İlçede Ulaşım Başladı

Gündoğdu yaptığı açıklamada Ankaralıların kesintisiz toplu taşıma taleplerinin yeni Ankara Bütükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafından verilmiş olan talimat neticesinde bugün başlayacağını duyurdu. Ankara'nın Yenimahalle, Çankaya, Altındağ, Keçiören, Etimesgut, Pursaklar, Mamak, Sincan ve Gölbaşı gibi ilçelerinde bugün başlayan uygulama ile EGO otobüsleri sabah saatlerine kadar hizmetlerine devam edecek. 

Toplam 35 Hat İle 280 Sefer

Gündoğdu konuşmasında 9 ilçe genelinde Ankaralıların sabah saatlerine kadar ulaşım sorunu olmayacağına dikkatleri çekerken, uygulamanın şu anda 280 sefer ve 35 hat ile yapıldığını dile getirdi. Gündoğdu, Saat 02.00 civarına kadar normal seyirlerine devam edecek EGO otobüslerinin, daha sonra ki saatlerde bir saat aralıklar ile çalışacağının altını çizdi.

Metro seferleri hakkında da düzenleme yapıldığının bilgisini aktaran Gündoğdu, gece yarısında biten metro seferlerinin saat 01.00'e kadar devam edeceğini sözlerine ekledi. Basın mensuplarına, şoförlere ve durakta bulunan yolculara baklava ikram eden Gündoğdu, gazetecilerin kesintisiz ulaşımla ilgili sorularına da yanıtlar verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanına Teşekkür Ettiler

Öte yandan EGO'da şöforlük yapan Mustafa Yılmaz bütün meslektaşları adına konuştuğuna vurgu yaparak, Ankaralı vatandaşlar için gece gündüz çalışacaklarını belirtip, vatandaşlara 24 saat kesintisiz ulaşım sağladığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya teşekkürlerini dile getirerek, gece seferlerinin başlamasından dolayı oldukça memnun olduklarını ifade etti. 

ego 24 saat kesintisiz ulaşım Ankara
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
İTO Başkanı Oran'dan IMF'ye Sert Çıkış!
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek
KDV Reform Paketi Piyasayı Pozitif Etkileyecek