Engelli Vatandaşa Müjde!
Advert Advert Advert

Engelli Vatandaşa Müjde!


Engelli Vatandaşa Müjde!
Engelli Vatandaşa Müjde! Seda Polat -

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu engelli vatandaşların istihdamı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu engelli vatandaşların istihdamı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Engelli memur yetiştirmesinin mart ayında yapılacağını belirten Sarıeroğlu, ilk ve son çeyrek olmak üzere 2500 kişilik toplamda ise 5000 kişilik kamuya istihdam sağlanacağını belirtti.

Bakanlığın bütçe sunumunda önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, işyerlerine 12 başlıkta istihdam teşvikleri verildiğini söyleyerek 1 milyon işyerinin yaklaşık 8 milyonluk çalışanının istihdam teşvikleri verildiğini söyledi. Bakan Sarıeoğlu, son 10 yılda altı buçuk milyon kişiye de istihdam sağlandığını dile getirdi. Engelli memurlar için yerleştirmenin Mart’ta yapılacağını söyleyen Bakan, bu konudaki bir diğer düzenlemenin de EKSS sonuçlarının 2 değil de 4 yıl geçerli olacağını söyledi. Bunun yanında da ilk çeyrekte ve son çeyrekte toplamda 5 bin engellinin kamu kurumlarına yerleştirileceğini söyledi.  

Suriyelilere Çalışma İzni!

Hükümet 15 binden fazla Suriyeli vatandaşa da çalışma izni verdi. Bakan konu ile ilgili, Suriyelilerin mesleki profillerinin çıkarılması, diploma-sertifika sahibi olanların belgelerinin akreditasyonunun, nitelikli olanların belgelendirilmesinin ve vasıfsız olanların da ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilebilmesi için Suriyelilerin niteliklerini arttıracak çalışmalar yapacağını söyledi.

Geleceğin İş Kollarına Eğitim Modülü!

Bakan Sarıeroğlu diğer sektörler hakkındaki gelişmeleri de paylaştı. Geleceğin iş kollarından olan mobil uygulama tasarımcısı, bulut bilişim uzmanı, siber güvenlik uzmanı ve kodlama uzmanı olmak üzere belirlenen bu mesleklerde eğitim modülleri hazırladıklarını da dile getirdi.

Asgari ücret desteğinin bu yıl da devam edeceğini söyleyen Sarıeroğlu, yıl içinde 6.7 milyar liralık desteği istihdama sağladıklarını dile getirdi.

ekss engelli vatandaşların sınavı engellilere istihdam suriyelilere çalışma izni
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Bu Hafta Hangi Yatırım Aracı Kazandırdı?
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!
Yurt Dışında Markalaşacak Firmalara Devletten Yüzde 50 Kira Desteği!