Emeklilik Yaşı Tartışmalarına Son Nokta Konuldu
Advert Advert Advert


Emeklilik Yaşı Tartışmalarına Son Nokta Konuldu


Emeklilik Yaşı Tartışmalarına Son Nokta Konuldu
Emeklilik Yaşı Tartışmalarına Son Nokta Konuldu -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından emeklilerin en çok beklediği emeklilik yaşı uygulaması hakkında konuşarak tartışmalara son noktayı koydu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından emeklilerin en çok beklediği emeklilik yaşı uygulaması hakkında konuaşarak tartışmalara son noktayı koydu.

Konya'da katılmış olduğu bir btoplantıda aynı zmanda basın toplantısı düzenleyerek soruları da yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda ilginç ifadeler kullandı. Özellikle emekli olmak isteyenlerin merakla beklediği emeklilik yaşı uygulaması hakkında son noktayı koyacak bazı açıklamalarda bulundu. 

Hükümetin üzerinde çalışmış olduğu son düzenlemelerin içerisinde kamu reformunun yer aldığı açıklandı. Kamu reformunun sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesinin ardından ülke adına önemli reformlardan birisinin yapılması bekleniyor. Bu reformların hayata geçirilmesi ülkede pek çok işçi ve çalışan sorununun çözmesi bekleniyor. 

Emekli olmak isteyenler ancak yaş meselesine takılanlar için yeni bir çalışmanın yapıldığı açıklandı. Bu anlamda dünyanın hiçbir bölgesinde 65 yaşın altında emekli olmanın mümkün olmadığına dikkat çekerken ülkemizde de durumun bu şekilde gerçekleşeceğini söyleyerek uzun zamandır yer alan tartışmalara son noktayı koydu. Devletin imkanlarının 50 yaşın altındakileri yaşı beklemeden emekli yapmak için yeterli olmadığına dikkat çekerken bu anlamda mutlaka beklenilmesi gerekeceğini vurguladı. Yaşa takılanların son kalan beklentilerinin de bu açıklama sonrasında sona erdiği öğrenildi. 

mehmet müezzinoğlu emeklilik yaşı emeklilik yaşı uygulaması yapılmayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!