Advert Advert Advert


   

Ünlü Meyve Suyu Markasına 16 Milyon TL’lik Büyük Vurgun

Ünlü Meyve Suyu Markasına 16 Milyon TL’lik Büyük Vurgun

Türkiye’de en çok tüketilen meyve suyu markalarından olan Dimes Gıda büyük bir vurguna sahne oldu. Dimes Gıda Ticaret A.Ş. yirmi bir yıllık muhasebe müdür tarafından dolandırıldı. Ayhan Şahin son beş yılda zimmetine küçük bir servet aktardı.

Dimes Gıda Ticaret A.Ş. yönetimi yaşadıkları olay karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Son zamanların en büyük vurgunu olarak nitelendirilen yolsuzluk 21 yıldır şirketin muhasebe müdürlüğünü yapan Ayhan Şahin tarafından yapıldı.

Son yıllarda kar payında meydana gelen inişler ve ödeme dengesizlikleri muhasebe müdürü Şahin’i ele verdi. Durum karşısında Dimes Gıda Ticaret A.Ş. yönetimi hesaplarda bir dizi inceleme başlattı. İnceleme ardından ise Şahin’in geçen beş yıl zarfında, şirket hesabından kendi hesaplarına para aktardığı tespit edildi.

Muhasebe müdürü toplam 59 işlemle, şirketten yaklaşık 16 milyon lira kadar parayı kendi hesaplarına aktardı. Şirket yönetiminin Tokat Başsavcılığı bünyesine yaptığı suç duyurusu sonrasında, Ayhan Şahin tutuklandı. Şahin’in üzerinde ve çocuklarının üzerinde olan gayrimenkul, otomobil ve banka hesaplarına ise el kondu.

Alınan bilgilere göre 19 lüks konuta, 6 adet lüks araca ve bankada bulunan 7 buçuk milyon TL el konan varlıklar arasında yer aldı.

Şirketin 21 senelik muhasebe müdürü Ayhan Şahin polise verdiği ifade de tüm suçlamaları kabul etti. 2016 yılının aralık ayında gözaltına alınan Şahin, zimmetine geçirdiği parayı geri ödeyeceğini de ifade etti.

dimes gıda ticaret aş dimes vurgun muhasebe müdürü dimes haberleri dimes muhasebe müdürü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Sahte Mücevher Belgesi İddialarına Cevap Geldi!
Fakıbaba: Çiftçi Desteği İthalatı Önlüyor!
Fakıbaba: Çiftçi Desteği İthalatı Önlüyor!