Emniyetten Açıklama! 2 Bin Kişiye İş İmkanı Geliyor!
Advert Advert Advert


Emniyetten Açıklama! 2 Bin Kişiye İş İmkanı Geliyor!


Emniyetten Açıklama! 2 Bin Kişiye İş İmkanı Geliyor!
Emniyetten Açıklama! 2 Bin Kişiye İş İmkanı Geliyor! Seda Polat -

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamalarda bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamada İstanbul’un ilçeleri için görevlendirilmek üzere bekçi alımı olacağı bildirildi. İstanbul’un ilçelerinde çalışacak tam 2000 bekçiye ihtiyaç var.

Emniyet Müdürlüğü’nün istediği şartları taşıyan adaylar İlçe Emniyet Müdürlüklerine 9 Kasım tarihinden itibaren başvurabilecek.

İstanbul’un 39 ilçesinde görevlendirilmek üzere  daha önce alınan 700 kişilik mahalle ve çarşı bekçisinden oluşan kadro haricinde 2 bin kişilik yine mahalle ve çarşı bekçisi daha tahsis edilecek.

Aranan Şartlar da Var!

Adaylarda aranan şartlar da diğeriyle aynı. Adaylar mutlaka en az lise mezunu olması, başvuru yaptığı ilde 1 yıldır yaşıyor olması, 30 yaşından gün almamış olması,  askerlik görevini yapmış olması, 6 aydan fazla hapis cezası almış olmaması gerekiyor.

Bu şartları sağlayan adaylar, 9 Kasım’dan itibaren söz konusu ilçelerin Emniyet Müdürlüklerine giderek başvuruda bulunabilir.

İlk başvurusu onaylanan adaylar sonrasında sözlü ve yazılı sınavlara tabii tutulacak. Bu sınavlardan da başarılı olanlar arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından geçecek. Bu araştırmaların olumlu geçmesi üzerine adaylar 2018 yılının Ocak ayında atanacak.

Son başvuru tarihi ise 24 Kasım. 9 Kasım’da başlayan bekçilik başvuruları 24 Kasım’da son bulacak. Önceleri 22 Kasım oaln tarih yoğun başvuru sebebiyle 24 Kasım’a uzatıldı.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de de aynı bekçi alımlarının ilanları yapılmıştı. Şehrin güvenliğini arttırmak için uygulanan bu proje kapsamında en son İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı. İstanbul’a 2000 kişilik daha kadro açıldığı bildirildi. 

bekçi istanbul bekçi alımı mahalle ve çarşı bekçisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Zeytin Dalı Harekatına İş Dünyasından Destek!
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi
Hamburg ve Antakya TSO’nun İstihdam Projesi