KOSGEB Bütçeleri Artırıldı, Destek Kotası Kaldırıldı
Advert Advert Advert


KOSGEB Bütçeleri Artırıldı, Destek Kotası Kaldırıldı


KOSGEB Bütçeleri Artırıldı, Destek Kotası Kaldırıldı
KOSGEB Bütçeleri Artırıldı, Destek Kotası Kaldırıldı -

KOSGEB Başkanı Biçer tarafından gerçekleştirilen son açıklamalar çerçevesinde KOBİ'lerin desek kotalarının kaldırıldığı ve artık her destek programından yararlanabilecekleri yönünde müjde verildi. Bu anlamda 2017 yılında KOSGEB yardımlarının da yüzde 10 civarında artırıldığı açıklandı.

KOSGEB Başkanı Biçer tarafından gerçekleştirilen son açıklamalar çerçevesinde KOBİ'lerin desek kotalarının kaldırıldığı ve artık her destek programından yararlanabilecekleri yönünde müjde verildi. 

KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından gerçekleştirilen son açıklamalara ve göre 2016 yılının geniş bir değerlendirilmesinin yapıldığı açıklandı. Bunun üzerine yapılan değerlendirmelerin ardından 2017 yılı hedeflerine de yer verildi. 2016 yılında KOSGEB destek limitinin 1 milyon liraya kadar çıkarılması bu rakamın bir önceki yılın neredeyse iki katı olduğunu da gözler önüne serdi. Yeni yılın gelmesi ile birlikte KOSGEB yardım miktarının biraz daha artırılarak 1.1 milyar lira olarak belirlendiği açıklandı. Başkan Biçer yapmış olduğu basın toplantısı sırasında merak edilen sorulara da yanıt vermeyi ihmal etmedi. 

Şimdiye kadar ülke genelinde faaliyet gösteren kaç KOBİ'nin desteklendiği merak konusu haline geldi. Yapılan çeşitli incelemelerin ardından 3 milyon 580 bin KOBİ'nin 900 bin adetinin KOSGEB veri tabanı içerisine kayıtlı olduğu görüldü. Bunun ardından KOSGEB desteklerinden sorunsuz bir şekilde yararlananların sayısının 100 binin üzerinde olduğu açıklandı. Toplam gerçekleştirilen destek oranının 2 milyar lira civarında olduğu konuşuluyor. 

Yeni yıla çok az bir süre kalmışken Başbakan tarafından gerçekleştirilen açıklamalar çerçevesinde faizsiz olarak verilecek kredi desteğinin devam edeceği yönünde müjde verilmişti. Verilecek olan kredinin 50 bin lira üst limitli olmak üzere 12 ay geri ödemesiz sonraki aylarda da 3 ayda bir eşit taksitler halinde toplam 36 ay ödemeli bir düzen içerisinde verilmesine karar verildi. Bütçenin yeni yılla birlikte yüzde 10 oranında artırılması sonucunda desteğin devam etmesi yönünd ekarar alındı. Bir diğer sevindirici haber ise KOSGEB desteği alan KOBİ'lerin bu alanda destek kotalarının kaldırılması olarak ifade edildi. Artık 3'ten fazla yardım alamayan işletmelerin şartları sağlamaları halinde tüm desteklerden sorunsuz bir şekilde faydalanmaları bekleniyor. 

KOSGEB Recep Biçer yardım kotası kaldırıldı kobilere müjde faizsiz kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!