Rusya'dan Türkiye'ye Büyük Destek Geliyor!
Advert Advert Advert


Rusya'dan Türkiye'ye Büyük Destek Geliyor!


Rusya'dan Türkiye'ye Büyük Destek Geliyor!
Rusya'dan Türkiye'ye Büyük Destek Geliyor! -

Rusya son olarak almış olduğu kararlar çerçevesinde Türkiye'den gelen tur operatörlerini maddi açıdan destekleyeceğini açıkladı.

Rusya son olarak almış olduğu kararlar çerçevesinde Türkiye'den gelen turi operatörlerini maddi açıdan destekleyeceğini açıkladı. 

Türkiye ile Rusya arasında meydana gelen uçak krizinin ardından Rusya ekonomin anlamda çeşitli yaptırımları hayata geçirmeye başladı. Bu yaptırımlar çerçevesinde ilk olarak ülkemize gelen Rus turist akışını keserek konuya müdahale etme gereğinde bulundu. Yapılan çalışmaların ardından Türkiye turizminin olumsuz etkilendiği bir yaz sezonunun geçirildiği ortaya çıktı. 

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin bir düzene girmesinin ardından tekrar karşılıklı olarak olumlu adımlar atılmaya başlandı. Bunun ardından Rusya yavaş yavaş ekonomik yaptırımlarını kaldırmak için çalışmalara başladı. Rus turist yasağının aşıldığı ve ülkeye giriş çıkışların serbest hale getirildiği öngörülürken bunun üzerine Rusya'dan ikinci bir desteğin daha geldiği yönünde açıklama yapıldı. Bu duruma göre sezon arasında ülkeye turist akımını sağlamak için tur operatörlerinin maddi açıdan desteklenmesi için adımlar atıldı. 

Rus yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye'nin turizm açısından tekrar görüş alanlarına girdiğini belirtirken son dönemlerde Türk turizminin kendilerin oldukça cazip fırsatlar sunduğuna değinmeden geçemedi. Ülkeye turist akımını sağlamak için tur operastörlerine çeşitli indirimlerin yapıldığı ve turizm ilişkilerini tekrar eski haline getirmek adına büyük bir çaba sarf ettiklerini belirledi. Rus yetkililerin bu sebepten dolayı sezon ortasında da devamlı olarak Rus turist akışını sağlamak için tur operastörlerini destekleyecekleri ortaya çıktı. Başnakan Medvedev tarafından yapılan son açıklamalara göre konunun Türkiye ile görüşülmesi için kendilerinin hazır olduğunu belirterek açık kapı bıraktı. Bu konu kısa süre içerisinde turimz sektöründe çeşitli hareketliliklere sebep olurken konunun görüşülürek somut adımlar atılması bekleniyor. 

türkiye rusya tur operatörleri turizm desteği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
Altın Yeni Rekorlara Doğru Koşabilir
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!
BIST 100 Endeksi Zirve Tazeledi!