Torbalı Kuşçu Osman Çiftliğindeki İcralık Güvercinlere Talip Çıkmadı
Advert Advert Advert


Torbalı Kuşçu Osman Çiftliğindeki İcralık Güvercinlere Talip Çıkmadı


Torbalı Kuşçu Osman Çiftliğindeki İcralık Güvercinlere Talip Çıkmadı
Torbalı Kuşçu Osman Çiftliğindeki İcralık Güvercinlere Talip Çıkmadı Çiğdem Yeniay -

Bornova’da geçtiğimiz haftalarda bir veznedarın müşteri hesaplarından kendi hesabına para aktardığı ve aktardığı parayla da güvercin aldığı gündeme gelmişti. İşte o veznedarın güvercinlerine banka el koydu. Haciz ardından satışa çıkarılan güvercinlere ise kimse talip olmadı.

İzmir'in Bornova ilçesinde güvercin hastası bir veznedar müşteri hesaplarından 2 milyon lira kadar parayı kendi hesabına aktardı. Bu parayla tam 2 bin 389 adet güvercin alan veznedarın güvercinlerine haciz geldi.

BANKANIN PARASINI ZİMMETİNE GEÇİRİP GÜVERCİN SATIN ALDI

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşanan olayda Nevzat Ak isimli veznedarın çalışmakta olduğu bankadan 2 milyon lirayı üzerine geçirdiği anlaşılmıştı. 37 yaşında olduğu öğrenilen Nevzat Ak’ın aldığı güvercinlere ise düzenlenen ihalede kimse talip olmadı. Durum bu şekilde olunca banka 2 bin 389 adet güvercini almak zorunda kaldı. Banka çalışanı veznedar ise soruşturma kapsamında tutuklandı ve ceza evine gönderildi.

GÜVERCİNLERE 769 LİRA DEĞER BİÇİLDİ

Nevzat Ak isimli banka görevlisi soruşturma kapsamında tutuklandı. Bankaya ait olan ve zimmetine geçirdiği para ile satın alındığı iddia edilen 40 farklı türdeki, 2 bin 389 adet güvercine banka haciz tedbiri koydu.

Torbalı İcra Dairesi 40 çeşit güvercine 769 bin lira değer biçti. Torbalı Kuşçu Osman Çiftliği bünyesinde satışa çıkarılan güvercinleri kimse almak istemedi.

İHALEDE ALICI ÇIKMADI

Haciz konusu güvercinler dün ihale ile satışa çıktı. Fakat tek bir alıcı bile güvercinlere talip olmadı. İki defa ihaleye çıkan güvercinleri bankanın satın aldığı öğrenilirken, güvercinlerin bulundukları Torbalı Kuşçu Osman Çiftçiliği bünyesinde birer birer satışa çıkacağı ifade edildi. 

torbalı kuşçu osman çiftliği izmir güvercin bornova güvercin icralık güvercin nevzat ak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
Kredi Garanti Fonu Kurumsallaşma Yolunda!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!
22 Ocak Pazartesi Güncel Altın Fiyatları!