Emekliye Yıllık 4 Bin TL Ödeme
Advert Advert Advert


Emekliye Yıllık 4 Bin TL Ödeme


Emekliye Yıllık 4 Bin TL Ödeme
Emekliye Yıllık 4 Bin TL Ödeme Çiğdem Yeniay -

30 yıldan fazla hizmet veren memur emeklilerini ilgilendiren yeni düzenlemede Hükümet çalışmalarını tamamlamak üzere! Yeni düzenleme ardından memur emeklisine yıllık 4 bin TL ödeme yapılacak. Ek İkramiye fırsatından kimler yararlanacak? Ek ikramiye almak için nereye başvurulacak? Ayrıntılar haberimizde…

30 yıldan fazla hizmet veren memur emeklileri 30 yıl üzerinden emekli ikramiyesi almıştı. Hükümet üzerinde çalıştığı yeni düzenlemeyle 30 yıldan fazla hizmet veren memur emeklisine ek ikramiye ödemesi yapmaya hazırlanıyor.

EK EMEKLİ İKRAMİYESİ DÜZENLEMESİNDEN KİMLER YARARLANACAK

Ek emekli ikramiye düzenlemesinden yararlanabilmeniz için öncelikle 30 yıldan fazla hizmet süresine sahip olmanız gerekiyor. Söz konusu düzenlemeden yararlanarak ek ikramiye almanız için başvuru yapmanızda gerekli şartlar arasında bulunuyor.

Hükümet ek ödemelerden en az 400 bin memur emeklisinin yararlanacağını öngörüyor. Ek emekli ikramiyesi ödemesinde verilecek tutar, 30 yıldan fazla olan çalışma süresine göre belirlenecek. Yani her memur emeklisinin alacağı ek ikramiye miktarı farklılık gösterecek.

EK EMEKLİ İKRAMİYESİ ALMAK İÇİN NE YAPMALISINIZ?

Meclis Genel Kurulunda görüşülmeleri tamamlanan düzenleme Meclisten geçecek ve Cumhurbaşkanı onayı ardından Resmi Gazetede yayımlanacak. Başvuru süreci de Resmi Gazetede yayımlanmasından sonra başlayacak. Başvuru süresine 1 yıllık sınır getirilen düzenleme için vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuracak. Ek emekli ikramiyesi ödemeleri ise başvuruları takip eden üç aylık süreçte, vatandaşların hesaplarına aktarılacak. İlk etapta 7.500 TL ödeme yapılacak 30 yıldan fazla hizmet vermiş memur emeklileri, kalan tutarları ise bir sonraki yılın aynı ayında alacak.

ek emekli ikramiyesi memur emeklisine ek ikramiye ek emekli ikramiyesi nasıl alınır ek ikramiye başvuru nereye yapılır ek ikramiye kimler alacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırıma Teşvik Dopingi
Yatırıma Teşvik Dopingi
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!
18.01.2018 Dolar ve Euro Ne Kadar? Piyasalarda Son Gelişmeler!