BMC’den Katar Ordusuna 85 Zırhlı Araç

Ülkemizin en önemli zırhlı araç üreticileri arasında yer alan BMC Katar ordusu için 85 zırhlı araç üretimi gerçekleştirecek.

BMC’den Katar Ordusuna 85 Zırhlı Araç

Katar’ın Doha kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansına katılan (DIMDEX 2018) BMC firması Katar ile yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladı. Söz konusu sözleşme kapsamında Katar ordusunun ihtiyaçları için 35 adet Amazon tipi, 50 adet Kirpi modeli araç üretimi gerçekleştirilecek.

Katar’lı Barzan Holding İle Ortaklık SağlandıBMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak tarafından gerçekleştirilen açıklamada BMC’nin Türkiye’nin kardeş ülkesi Katar ile savunma sanayisinde önemli adımlar atan bir şirket olduğu belirtildi. Katar’da Barzan Holding ile 4 yıldan bu yana ortak olarak çalıştıklarını ifade eden Sancak bu ortaklık kapsamında önemli gelişmeler elde ettiklerini söyledi.

Sancak, Katar ordusunun ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile fuarda 50 adet Kirpi ve 35 adet Amazon modeli zırhlı araç teslimi için sözleşme imzaladıklarını ifade ederek Türkiye’nin ihracatına destek oldukları için mutlu olduklarını dile getirdi. Daha önce de Tunus ve Türkmenistan ordularına satılmış olan Amazon modeline büyük oranda talep olduğunu ifade eden Sancak, gelen tüm taleplere rağmen 2018 yılında yapılacak tüm üretimlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne verileceğini sözlerine ekledi.

Kamyon Pazarında Yeniden Etkili Olacağız

BMC’nin geçmişte girdiği trajik durum nedeni ile hem kamyon hem de şehir içi otobüs konusundaki liderliğini elinden kaçırdığını ifade eden Sancak bu sene sivil otobüs konusunda yeniden liderlik konumuna yükseldiklerini aynı şekilde kamyon pazarını da yeniden ele geçirmeyi hedeflediklerini dile getirid.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri