Mağazadan Yapılan Kredi Başvurusu Onaylanır Mı?

Tüketiciler çeşitli ihtiyaçlarını nakit anlamında karşılamak için genellikle bankaların verdikleri hizmetlere başvuru yapıyorlar. Bu süreç içerisinde bankalar kredi seçeneklerini ihtiyaçlara göre sürekli olarak artırıyorlar.

Mağazadan Yapılan Kredi Başvurusu Onaylanır Mı?

Tüketiciler çeşitli ihtiyaçlarını nakit anlamında karşılamak için genellikle bankaların verdikleri hizmetlere başvuru yapıyorlar. Bu süreç içerisinde bankalar kredi seçeneklerini ihtiyaçlara göre sürekli olarak artırıyorlar. Bazen küçük nakit ihtiyaçları için kredi istenirken bazen büyük nakit ihtiyaçları için kredi başvurusu gerçekleştiriliyor. Son dönemlerde elektronik ve mobilya sektöründe mağazalar vatandaşlara kredi seçeneği sunuyor. Bankalarla yapılan anlaşmalar sonrasında mağazalar ürünün fiyatına göre müşteri adına kredi başvurusunda bulunuyorlar. Peki mağazadan yapılan kredi başvurusu onaylanır mı?

Mağazadan Yapılan Kredi Başvurusu Onaylanır Mı?Son yıllarda mağazalar tarafından sunulan kredi seçenekleri pek çok tüketici tarafından kullanılıyor. Hükümet tarafından alınan bir karar sonrasında elektronik eşyalarda, mobilya ve beyaz eşyalar üzerinde kredi kartı ile taksit seçeneği kaldırılmıştı. Taksit seçeneğinin kaldırılmasının ardından pek çok tüketici zor durumda kalmıştı. Bankalarla mağazalar arasında yapılan görüşmelerin ardından eşya kredisi adı altında kredi seçenekleri türetilmeye başlandı. Tüketicilerin gelir tablosu, kimlik bilgileri ile banka tarafından incelenirken kredi notu yüksek olduğu takdirde mağazadan yapılan kredi başvurusu onaylanabilir.

Mağazadan Çekilen Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Mağazada beğenilen ve satın alınmak istenen bir ürünün değeri belirlendikten sonra anlaşmalı olan bankaya mağaza aracılığı ile bir başvuru yapılıyor. Tüketicinin bilgilerini inceleme altına alan banka ürün değerinde kredi verebiliyor. Bazı tüketicilerin başvuruları olumlu karşılanırken bazıları ise olumsuz karşılanıyor. Olumlu bir şekilde sonuçlanan kredi taksit ödemeleri anlaşmalı olan bankaya yapılıyor. Her ay belirlenen tarihler arasında banka şubesine giderek taksit ödemelerinin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kredi ödemesi anlaşmalı bankanın çalışma prensibine göre bankamatik üzerinden de gerçekleştirilebilir. Bu süreç içerisinde kredi ödemeleri kesinlikle mağaza üzerinden gerçekleştirilmiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri