İkinci El Otomobillere Bakan Çok, Alan Yok

İkinci el araç piyasası ciddi bir bunalıma girmiş durumda. Yüksek fiyatlar hem alıcıları hem de satıcıları zor durumda bırakıyor. Otomobil pazarlarında vatandaşlar araçlara uzaktan bakmakla yetiniyor.

İkinci El Otomobillere Bakan Çok, Alan Yok

Yaz dönemi yaklaşırken otomobil pazarlarındaki kalabalık artıyor. Ancak ikinci el araç satın almak için pazarlara giden vatandaşlar yüksek fiyatları görünce sadece bakmakla yetinmek zorunda kalıyor. Ülke genelinde Pazar günü gerçekleştirilen ikinci el açık otomobil pazarları ciddi bir kalabalık elde etmeye başladı. genel olarak yaz aylarını otomobilsiz geçirmek istemeyen kullanıcılar pazarlarda kendilerine uygun araç arayışına girdi. Ancak fiyatlar beklenenin üzerinde gelince insanlar hayal kırıklığı yaşadı.

2017 Yılı Bereketli Geçmişti2017 yılında devletin sıfır otomobil satışlarına ÖTV desteği vermesi ve bu konuda firmaların da çok çeşitli kampanyalar gerçekleştirmesi düşük faiz oranları ile de birleşince otomotiv sektörü için bereketli bir yıl yaşanmasına neden olmuştu. Ancak 2018 yılına girilmesi ile birlikte hem sıfır hem de ikinci el otomobil satışlarında ciddi oranda düşüşler yaşanmaya başladı.

Yaz Aylarında Araç Sahibi Olmak Mecburiyet

Konu ile ilgili açıklama yapan ikinci el araç satıcısı Mehmet Alkan insanların yaz döneminde memleket ziyareti, düğün, piknik derken araç sahibi olma konusunda daha hevesli olduklarını belirterek bu nedenle bu aylardan itibaren normalde satışların yükseldiğini belirtti. Ancak bu sene otomobil pazarlarına gelen vatandaşların yüksek fiyatları görünce hayal kırıklığı yaşadığını belirten Alkan, normalde 10 bin lira piyasası olan araçlardan 15 bin lira bedel talep edildiğini belirterek satıcıların daha normal fiyatlara dönüş yapması gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri