Türk Üretimi Tramvay Eurasia Fuarı’nda

Fuarda Bozankaya'nın ürettiği milli 33 metrelik tramvay da boy gösterecek.

Türk Üretimi Tramvay Eurasia Fuarı’nda

Eurasia Rail Fuarı, 2-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde ziyaretçilere kapılarını açacak. Fuarda Bozankaya'nın ürettiği milli 33 metrelik tramvay da boy gösterecek.Eurasia Rail Fuarı, dünyanın en büyük demiryolu endüstri fuarlarından biri olarak gösteriliyor. Fuar, 2-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde konuklarını ağırlayacak. Eurasia Rail Fuarı’na, raylı sistem araçları ve toplu taşıma araç tasarım ile üretimi alanında faaliyet gösteren Bozankaya şirketi de katılacak. Bozankaya Fuara milli tramvay ile katılacak. Bozankaya'nın fuarda sergileyeceği milli tramvayı kendisi tasarlayıp üretti. Bu tramvay varolan bütün modern teknolojilere sahip olma özelliğe sahip. Ayrıca ekstra özellikleri ile de ziyaretçileri oldukça cezbedecek.

Tramvayda ön yol kamerasının gece görüş alanını çoğaltmak amacıyla IR Led Projektör bulunuyor. Ayrıca araç, 24V aküleri ile kullanılabiliyor. Bunlar dışında, yüksek gerilimin olmadığı acil durumlarda tramvay katenerden bağımsız olarak hareket edebilme özelliğine sahip.

Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, bu tramvayın  Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmaya başlandığı bilgisini verdi. Günay yaptığı açıklamada, tamamen milli bir tasarım olan BozanKaya tramvayın hem çevreci olduğunu hem de çok kullanışlı olduğunu ifade etti. Günay, bu tramvay ile Türk mühendisliğinin dünya çapında yakaladığı başarının net bir şekilde görülebildiğini söyledi. Günay, BozanKaya’nın dünyada ve Türkiye'de yükselen raylı sistem trendi ile doğru orantılı olarak yükseldiğini ifade etti.  Kayseri için üretilen milli tramvayın, Bangkok metro projesi konsorsiyumu için üretilen raylı sistem aracının ve Türkiye hızlı tren projesi gibi birçok projede başarılı bir ilerleme kaydettiklerini belirten Günay, Eurasia Rail Fuarı'nda sahneye çıkacak olan tramvayın Türk sanayisinin başarılarının sınırları olmadığının kanıtı yorumunda bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER