15.000 Lira Maaşla SGHM’de Görev Yapacak Personeller Aranıyor!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde görev yapmak üzere sözleşmeli pilot personel alımı yapılıyor.

15.000 Lira Maaşla SGHM’de Görev Yapacak Personeller Aranıyor!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde görev yapmak üzere sözleşmeli pilot personel alımı yapılıyor.

SHGM Pilot Personel Alımı

SGHM olarak kısaltılan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda sınavsız olarak pilot personel alımı yapılacağı, işe alımı sağlanacak olan yeni pilotların sözleşmeli olarak çalışacakları, ATP yetkisinde olan SPL – IR lisansın ve yetkisine sahip olmalarının gerektiği, uçuş öğretmenliği ile ilgili en az 3.000 saat uçmuş olmaları gerektiği, ileri derecede İngilizce bilgisi sahibi olmaları ve 68 yaşını doldurmamış olmaları gerektiği de işe alım duyurusunda belirtilenler arasında yer aldı.

Sözleşmeli Pilot Personel AlımıSözleşmeli pilot personel alımları ile ilgilenerek başvuru yapmak isteyen kişilerin maaşları da detaylı olarak bildirildi. Buna göre;

  • En az 20 yıl pilotlu deneyimine sahip olanlar brüt 15.181,07 lira
  • 10 yıl – 20 yıl arasında deneyime sahip olanlar 14.240,06 lira
  • 10 yıla kadar deneyim sahibi olanlar 13.920,97 lira maaş alacaklar.

Pilot Kamu Personel Alımları

SGHM pilot alımları ile ilgili başvuru yaparak gerekli şartları taşıdığı görülerek işe alımı sağlanan yeni personeller Merkez – Ankara, İstanbul, Antalya, Nevşehir lokasyonlarında görev yapacaklar.Pilot alımı başvuruları 29 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecek olup, web.sghm.gov.tr adresinden online başvuru şeklinde kabul edilecektir. Başvurular sırasında belgelerin fotokopileri ile müracaat edilecek olup, asılları daha sonra talep edilecektir. Eksik ya da yanlış belge beyan edenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, haklarında yasal işlem başlatılacaktır. Başvurular ile ilgili bütün detaylar aynı adresten duyurulacaktır. Aşağıdaki bağlantıdan da kamu pilot alımı ile ilgili tüm detaylara ulaşılabilir.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?097f2b8c-cd6f-4087-a814-572cbde5dd77

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri