3000 Lisans Mezunu İçin Kadro Açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine yönelik açıklamalar devam ediyor.

3000 Lisans Mezunu İçin Kadro Açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine yönelik açıklamalar devam ediyor.

Hükümetin yürürlüğe soktuğu program çerçevesinde 1.5 milyon kişinin iş sahibi olması planlanıyor. Bu konuda atılan önemli adımlar bulunurken, önemli bir adım da İŞKUR’dan geldi. İŞKUR yaptığı açıklamada, mevcut olan 3533 İş ve Meslek Danışmanına ilave yapacağını belirtti. İŞKUR’dan yapılan açıklamada ek olarak 3000 kadro için Maliye Bakanlığı'na başvurulduğu ifade edildi.İŞKUR’un alım yapacağı bu 3000 kişilik kadro ile toplamda 6533 iş ve meslek danışmanı alımı yapılmış olunacak. Bu meslek danışmanları kapı kapı dolaşarak iş arayan adaylara koçluk görevi üstlenecek.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), İŞKUR ve diğer sektör temsilcileri ile birlikte haraket ederek, İş ve Meslek Danışmanlığı’na ilişkin Ulusal Yeterliliği tekrardan düzenledi. Bu düzenlemenin ardından sınav bu kapsamda yapılacak. Sınavın yapılacağı yer ise, Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM) olacak. SAÜSEM yeni yeterlilik düzenlemesini baz alarak sınav yapacak.

SAÜSEM Personel Belgelendirme Koordinatörü Öğretim Görevlisi Songül Döğer konuya ilişkin olarak açıklama yaptı. Döğer yaptığı açıklamada,  İŞKUR’a bağlı olarak çalışan İş ve Meslek Danışmanlarının büyük bir kısmının belgelendirildiğini söyledi. İş ve Meslek Danışmanlığı sınavına lisans mezunu olan herkesin katılabileceği bilgisini veren Döğer, 4 yıllık lisans diploması dışında herhangi bir eğitim şartının aranmadığını ifade etti. Sınav hakkında da bilgi veren Döğer, sınavın teorik ve uygulama olarak iki aşamadan oluştuğunu söyledi.

Söz konusu sınav, Sakarya Üniversitesi- Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM)’de gerçekleşecek. 25 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan sınava son başvuru tarihi 19 Mart 2017. Sınav hakkındaki detaylı bilgilere Sakarya Üniversitesi’nin web adresi üzerinden ulaşılabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER