Hacker İlanına Yoğun Başvuru Yapıldı

Türk gençlerden oluşturulmak üzere BTK tarafından yapılan 'yasal hacker' çağrısı üzerine binlerce gencin ilana başvuru yaptığı ve yoğun ilgi gösterdiği ortaya çıktı.

Hacker İlanına Yoğun Başvuru Yapıldı

Türk gençlerden oluşturulmak üzere BTK tarafından yapılan 'yasal hacker' çağrısı üzerine binlerce gencin ilana başvuru yaptığı ve yoğun ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından istihdam edilmek üzere yeni bir çalışma başlatılmıştı. Tüm bunların ardından 'yasal hacker kurulması için çeşitli ilanlar verilmişti. Binlerce Türk gencinin bu ilanlara yönelik ilgisinin oldukça fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Tüm bunların ardından yapılacak olan alımların 20 Ocak tarihinde tam olarak 24 saat sürecek olan bir yarışma sonrasında belirlenmesi bekleniyor. 

Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından bir hacker ordusunun kurulmasına yönelik gerçekleştirilen ilanına şimdiye kadar 25 bin vatansever gencin ilgi gösterdiği ve başvuru yaptığı öğrenildi. Bunun üzerine kurulacak olan hacker ordusunun Türkiye'ye ve kurumlarına karşı dış ülkeler tarafından yapılan saldırıların engellenmesi, belirlenmesi ve geri püskürtülmesi konusunda görev yapmaları bekleniyor. İlk olarak belirlenecek olan hackerlerin Siber Olaylara Müdahale Merkezinde görevlendirilmesi bekleniyor. 

Değerlendirme dışı kalan adayların ise yeterli alım gerçekleştirildikten sonra yeni kurulması beklenen Ulusal Siber Güvenlik Gönüllüleri Platformu içerisinde değerlendirilmeleri için çalışma başlatıldı. Alımların yarışma sonucunda yapılacak olması bu konuda ortaya çıkacak rekabetin artmasını sağlayacak. Yarışmanın gerekli başvuruları www.siberyildiz.com sayfasından online olarak yapılacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri