Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi olarak görev yapmak üzere kamu akademisyen personel alımı yapılacağını ve diğer detayları duyurdu.

Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi olarak görev yapmak üzere kamu akademisyen personel alımı yapılacağını ve diğer detayları duyurdu.

Kamu Akademisyen Personel AlımıKırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan işe alım duyurusunda 2914 ve 2547 sayılı Kanun’lara uygun olarak ataması gerçekleştirilecek olan öğretim görevlisi kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Duyuruda başvuru yapacak olan kişilerin başvuruları sırasında yazışma adreslerini, başvuru yaptıkları bölümü ve anabilim dalını, detaylı yayın dosyalarını, 4 adet vesikalık fotoğraf, lisans – yüksek lisans – doçentlik – doktora belgelerini, nüfus cüzdan örneklerini, Kırıkkale Üniversitesi’nde görev yapanlar hariç olmak üzere kamu hizmeti ek belgelerini ibraz etmelerinin zorunlu olduğu de belirtildi. Kamu akademik personel alımı niteliğinde olan bu istihdam doçent ve doktor unvanları ile ilgili gerçekleşecektir. Doktor unvanına sahip olanlar başvurularını aşağıdaki linkte belirtilen bölümlerin ilgili birimlerine şahsen, doçent unvanı sahiplerinin ise Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapmaları gerekir.

Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımı

Kamu öğretim görevlisi personel alımı ile ilgilenen ve başvuru yapacak olan kişiler arasından doçent kadrosuna başvuru yapacaklar yayın belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, doçentlik belgelerini başvuru dilekçelerinin yanı sıra sunmak zorundadır. Doktor öğretim görevlisi başvurusu yapacak olanların başvuru dilekçelerinin yanı sıra aynı belgeleri hazır ederek şahsen başvuru gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yurtdışı mezuniyetine sahip olanların Türkiye’den YÖK onaylı denklik belgelerini olmaları da aranan şartlar arasındadır. Kamu akademisyen personel alımları Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilecektir. İlgili fakültelerde öğretim görevlisi olarak görev yapacak kişilerin sahip olması gereken tüm koşullar aşağıdaki bağlantıdan öğrenilebilir.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?ebfb8f12-0407-42a8-acc0-6867c6feacd6

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri