Milli Savunma Bakanlığı Türkiye Geneli İşçi Alımları Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı noter huzurunda yapılacak olan çekiliş sonucunda işçi olarak görev yapacak kamu personel alımları yapacağını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı Türkiye Geneli İşçi Alımları Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı noter huzurunda yapılacak olan çekiliş sonucunda işçi olarak görev yapacak kamu personel alımları yapacağını duyurdu.

Kamu İşçi Personel AlımlarıMilli Savunma Bakanlığı’na bağlı Eskişehir’deki 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde işçi personel açığı olmasından dolayı kura yöntemiyle yeni personeller alınacak. Kamu personel alımları iş başvurusu ile ilgilenen adaylar daha önce terörle mücadelede bulunmuş, malul derecesinde olmamak kaydıyla yaralanmış kişilerden seçileceği de yapılan duyuruda bildirildi. Noter eşliğinde gerçekleşecek olan kura çekimi neticesinde başvuru sahipleri arasından kimlerin işe alınmaya hak kazandığı açıklanacaktır. Mili Savunma Bakanlığı işçi personel alımı ile ilgili Türkiye’nin her şehrinden başvuruları kabul ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Milli Savunma Bakanlığı kamu işçi personel alımları ile ilgilenen kişilerin İŞKUR olarak bilinen Türkiye İş Kurumu’na bağlı Eskişehir İl Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmaları ya da iskur.gov.tr adresinden başvurularını online olarak gerçekleştirmeleri gerekiyor. Noter huzurunda yapılacak olan çekilişle belirlenecek olan yeni personellerin sayısı açık pozisyonda ihtiyaç duyulan kişi sayısı ile sınırlı olup, çekilişe hak kazanacak kişiler arasında asil ve yedek olarak belirleme yapılacaktır. Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde görev yapacak olan yeni kamu personelleri terörle mücadelede bulunmuş ve bu sebeple malul kategorisinde olmayacak derecede yara almış kişiler arasından seçileceklerdir.

Kamu İşçi Personel Alımı Başvuruları

Kamu işçi personel başvuruları 4 Mayıs 2018 tarihinde saat 14:30’da Eskişehir’deki ilgili kurumda yapılacak olan kura çekimi ile belirlenecektir. Eskişehir 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’ndeki çekiliş istenmesi halinde adaylar tarafından da izlenebilir. Kura çekimi sonucunda ilkokul ile lise arasında eğitim seviyesine sahip 8 malzeme kontrolörü ve 16 bulaşıkçıdan oluşacaktır.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri