O Fabrikaya 400 Kişi Alınacak

Honda'nın Şekerpınar'daki fabrikasına 400 kişi alınacak.

O Fabrikaya 400 Kişi Alınacak

Japon üretici Honda, 2017 yılına hızlı bir giriş yaptı. Honda, Türkiye pazarına güvenmesi dolayısıyla farklı çalışmalar yapacak. Bu kapsamda, Şekerpınar Fabrikasına 400 yeni personel alımı yapılacak. Ayrıca ikinci vardiya için planlama çalışmalarına start verildi.Türkiye pazarına özel üretilecek olan Honda Civic RS modelinin dün tanıtımı gerçekleştirildi. Honda yönetimi bu model için ek 125 milyon Liralık bir yatırım yaptıklarını açıkladı. Honda'da ayrıca, 2017 yılında hem istihdam açısından hem de kapasite açısından bir artış olacağı ifade edildi. Günlük 107 adet aracın üretiminin gerçekleştirildiği Şekerpınar tesislerinde çalışan görevli personel sayısı 950 kişi. Bu sayı 2017 yılında yükseltmek istemiyor. Şirket personel sayısını 1.350’ye çıkarmak ve yıllık üretimi de 25 bin adetten 35 bin adet seviyesine yükseltmek istiyor. Şirketin hedeflerine göre, 2017 yılında yüzde 25’lik bir büyüme söz konusu olacak.

Honda, ülkemizde üretilen modellerin yüzde 40’ını Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerine ihraç ediyor. Bu kapsamda yeni üretilecek olan Honda Civic RS modeli için farklı pazarlardan talep gelmeye başladı. 

Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, bir basın toplantısı düzenledi ve burada konuşma yaptı. Yamasaki, yaptığı konuşmada Honda Motosiklet’in globaldeki liderliğini anlattı. Yamasaki, Türkiye pazarında da en çok satış yapan marka olduklarını belirterek, 2016 yılında toplam 17.5 milyon motosiklet satışı gerçekleştirdikleri bilgisini verdi. Yamasaki, 2016 yılında yaşan tüm olumsuzluklara rağmen, Türkiye pazarına sonuna kadar güvendiklerini ve inandıklarını söyledi. Türkiye pazarına inancımız tam diyen Yamasaki, çıtayı daha da yukarılara çıkarmanın  vaktinin geldiği değerlendirmesinde bulundu. Yamasaki, hedeflerinin tüm alanlarda  lider olma düşüncesi olduğunu belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER