ODTÜ Personel Alımı Sınavı Başvuruları Başladı!

ODTÜ tarafından yapılan duyuruda araştırma görevlisi olarak görev yapacak kamu personel alımı sınavı başvurularının başladığı bildirildi.

ODTÜ Personel Alımı Sınavı Başvuruları Başladı!

ODTÜ tarafından yapılan duyuruda araştırma görevlisi olarak görev yapacak kamu personel alımı sınavı başvurularının başladığı bildirildi.

ODTÜ Yeni Personel Alımları

ODTÜ olarak kısaltılan Orta Doğru Teknik Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi – Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak görev yapacak kamu akademisyen personel alımı gerçekleştirilecek. ODTÜ Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada araştırma görevlisi personel alımı ile ilgili sınav düzenleneceği, ilgilenen kişilerin başvurularını 22 Haziran 2018 tarihine kadar yapabilecekleri, kamu personel alımı sınavının 28 Haziran 2018 olduğu, 29 Haziran 2018 tarihinde ön değerlendirmelerin yapılacağı, araştırma görevlisi sınavı için başvuru yapacak adayların bizzat ya da posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerektiği, başvuru adresinin neresi olduğu, başvuru için gerekli belgelerin listesi, başvuru sahiplerinde aranan genel ve özel şartların neler olduğu bildirildi. Aşağıda paylaşılan bağlantıdan da bu ayrıntıların tümüne ulaşılabilir ve bilgi alınabilir.

Araştırma Görevlisi Personel Alımı Sınavı ŞartlarıAraştırma görevlisi sınavı şartları aşağıda sıralandığı gibidir. Bu şartlara uygun olmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

  • 657 sayılı devlet memuru olma şartlarının yer aldığı Kanun’un ilgili maddesine uygunluk
  • ALES’e katılmış ve en az 70 puan almış olmak
  • YDS’ye katılmış ve en az 50 puan almış olmak
  • 14 Mart 2016 tarihine kadar bir tezsiz yüksek lisans programına kayıt yaptırmış olmak
  • 35 yaşını bitirmemiş olmak

Araştırma görevlisi kamu personeli alımı ile ilgili düzenlenecek olan sınava katılanları ilgilendiren sınav sonuçları pete.metu.edu.tr internet adresinden duyurulacaktır. Bu adresten de gerekli bilgiler alınabilir. Adaylara ayrıca sınav hakkında herhangi bir belge yollanmayacaktır.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?1078dc95-c179-4237-8137-9d1ab4e3e919

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri