THY’den Öğrencilere Yarı Zamanlı İş Olanağı

Türk Hava Yolları (THY) 18 havalimanında yarı zamanlı görev yapacak üniversite öğrencilerini işe almaya başlıyor.

THY’den Öğrencilere Yarı Zamanlı İş Olanağı

İyi derecede İngilizce bilen ve Türk Hava Yolları tarafından belirtilen üniversite bölümlerinde okumakta olan öğrenciler için önemli bir iş imkanı açıldı. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada Ağrı, Ankara, Antalya, Artvin, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Ordu-Giresun, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Van havalimanlarında görevlendirilmek üzere yarı zamanlı öğrenci çalışma arkadaşları alınacak.

Öğrencilerin Çalışma Şartları Nasıl Olacak

Türk Hava Yolları’nın kurumsal web sitesi üzerinden yarı zamanlı iş olanağı için başvuruda bulunabilecek. Öğrenciler, eğitim görmekte oldukları okulun bulunduğu ildeki havalimanları için başvuru yapabilecek. Farklı şehirlere başvuruda bulunan adaylar mülakata davet edilmeyecek. Bu süreçte öğrenci bireyler en fazla 6 ay çalışabilecek. Çalışma süresi haftalık minimum 20, maksimum 30 saat olabilecek. Her öğrenci çalıştığı süreye göre ücretlendirilecek.Türk Hava Yolları bünyesinde bu program ile çalışabilmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca 1.1.1994 ila 31.12.1999 tarihleri arasında doğmuş olanlar için bu olanak sağlandı. Şartları taşıyan adaylar kurumun web sitesi üzerinden başvuruda bulunacak ardından da hem Türkçe hem de İngilizce bir mülakat için davet edilecek.

Kabul Edilen Öğrenciler Ne İş Yapacak?

Kabul edilen öğrenciler yer hizmetleri alanında firmanın normal çalışanlarını görevlendirdiği her alanda hizmet alabilecek. Banko sorumlusu olarak bilet kesecek, uçağa alım hizmetlerinde görev alacak, müşteri memnuniyeti için farklı alanlarda görevlendirilecek. Bir havalimanında THY görevlileri ne iş yapıyorsa yarı zamanlı çalışanlar da aynı şekilde hizmet verecek

Hangi Bölüm Öğrencileri THY’ye Başvurabilir?

THY tarafından yapılan açıklamaya göre, Hava Lojistiği, Hava Trafik Kontrol Bölümü, Havacılık Elektrik Elektroniği, Havacılık İşletmeciliği, Havacılık Yönetimi, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, Lojistik Ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Uçak Elektriği, Uçak Elektrik Ve Elektroniği, Uçak Elektroniği, Uçak Gövde Bakım, Uçak Gövdesi, Uçak Motoru, Uçak Teknolojisi, Uçak Yer Destek Sistemleri, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Ve Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Yer Hizmetleri bölümü öğrencilerinin başvuruları değerlendirilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri