THY’ye 1000 Yeni Personel

İlker Aycı, 2016'da yaşanan gelişmelere ve kendi durumlarına ilişkin açıklama yaptı.

THY’ye 1000 Yeni Personel

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, 2016'da yaşanan gelişmelere ve kendi durumlarına ilişkin açıklama yaptı. Aydı, 2016 yılında yaşadıkları türbülanstan sonra artık yere güvenli iniş yaptıkları değerlendirmesinde bulundu.

İlker Aycı, 2016 yılı içerisinde yaşanan FETÖ'nün hain darbe girişimi ve benzeri birçok terör saldırılarına karşı mücadele edildiğini hatırlattı. Aycı, yaşanan gelişmeleri Muhammet Ali yumruğuna benzeterek, bu yumruğuna ardından 15. raundu da ayakta durmayı başarabilen bir ülkenin olmayacağı yorumunda bulundu. Aycı, bu günü yorumlarken de savunmanın yapıldığını sıranın hücuma geldiği ifadesini kullandı. Aycı, Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayısının tekrardan mevsim normallerine dönmesi durumunda 2015 yılındaki 9 sıfırlı, tarihi bilançoya geri dönüleceği değerlendirmesinde bulundu.İlker Aycı, 2016 yılında yaşanan gelişmelerin ardından son çeyrekte 250 milyon dolarlık bir tasarruf sözü verdiklerini hatırlattı. Verdikleri sözü fazlasıyla tuttuklarını ifade eden Aycı, yüzde 12'lik bir kapasite artışı sağladıklarını ifade etti.

İlker Aycı, 6.3 milyar TL zarar edildiği ve bu nedenle fona devredildiği yorumlarına ilişkin olarak da, son çeyrekte etkin gider ve varlık yönetimi yaptıklarını ve söz konusu dönemi dinamik bir frekans ve hat yönetimiyle geçirdiklerini ifade etti.

THY’nin yaşadığı bu türbülans sırasında, personellerden de önemli bir destek gördüklerini ifade etti. Aycı, personelin zam yapılmamasına razı olduğunu ve yüzde 1.5 artı yüzde 1.5 zam verdiklerini söyledi. İlker Aycı ayrıca,  hedefe ulaşılması durumunda geriye dönük hakların tekrardan verileceğini bildirdi. Aycı ayrıca, istihdam Projesi'ne destek verecek bir açıklama yaptı ve Türk Hava Yolları Şirketi’nin yıl sonunda bin yeni personel alımı yapılacağı bilgisini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER