3.6 Milyon Hisse Devri İle Ünlü Şirkete Yeni Ortak!

Yağ ticaretinin öncü markası olan Selin'in iki ortağı konumunda bulunan Sedat ve Mustafa Seyrek, almış oldukları 3.6 milyon TL'lik hisse ile Etiler Marmaris'in ortağı oldular. 

3.6 Milyon Hisse Devri İle Ünlü Şirkete Yeni Ortak!

1964 senesinden beri faaliyetlerini sürdüren ünlü gıda şirketi Etiler Marmaris'in yeni ortağının Selin yağlarının üreticisi konumunda bulunan, merkezi İzmir'de olan Güney Tüketim Malları San. Tic. Ltd. Şti olduğu bildirildi. 

Etiler Marmaris tarafından gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mehmed Nureddin Çevik'e ait olan 727 bin 370 TL'lik nominal değerli B grubu hisselerin Güney'in ortaklarına devredildiği ifade edildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna Açıklama YapıldıBu doğrultuda İzmirli şirketin ortaklarından olan Mustafa Seyrek ve Sedat Seyrek'e 360 biner lira tutarında nominal değerli hisse devrinin gerçekleştirildiği dile getirildi.  

KAP'a yapılan, Mehmed Nureddin Çevik tarafından imzalanan özel durum açıklaması çerçevesinde ise, 13 Mart 2018 tarihinde Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret AŞ, B grubu işlem gören paylarla alakalı olarak, kendisine ait olan 360 bin lira değerli payların 1 lira nominal değerli, pay başına 5 lira bedel üstünden toplam olarak 1 milyon 800 bin lira bedelle Mustafa Seyrek'e ve 360 bin lira değerli payların 1 lira nominal değerli, pay başına 5 lira bedel üstünden toplam 1 milyon 800 bin lira bedelle Sedat Seyrek'e devredildiği ifade edildi. 

Söz konusu işlemle beraber Seyreklere gerçekleştirilen devrin bedelinin 3.6 milyon TL olduğu dile getirilirken, Çevik'in Etiler Marmaris'ta bulunan hissesinin yüzde 0.006 seviyesine gerilediği ifade edildi. 

Hedef Şube Sayısını Artırmak

Öte yandan ülke genelinde toplam 15 ilde 51 şubede faaliyet gösteren Etiler Marmaris'in her gün bünyesinde çalışa bin personeliyle beraber günlük bazda 20 bin müşteriye hizmet sunduğu belirtiliyor. Şube sayısını 2019 senesine kadar 100'e ulaştırmayı amaçlayan şirketin, 2018 hedefinde ise büyümesini yüzde 30 seviyesinden yüzde 50 seviyesine artırmak olduğu biliniyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri