40 Milyon Dolarlık Fabrika Kuruldu

Beşler Et Gıda Sanayi, son yıllarda gerçekleştirdiği önemli yatırımlara devam ediyor.

40 Milyon Dolarlık Fabrika Kuruldu

Beşler Et Gıda Sanayi, son yıllarda gerçekleştirdiği önemli yatırımlara devam ediyor.

Bu kapsamda Silivri'de, 40 milyon dolarlık bir yatırımla bir fabrika kuruldu. Bu fabrika, bölgenin en büyük fabrikası olarak dikkat çekiyor. Ayrıca paketli hazır ürünler için 5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildi.



Beşler Et Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Yılmaz Buldu, konuya ilişkin olarak açıklama yaptı. Yılmaz Buldu, bölgenin en büyük fabrikasını kurduklarına dikkat çekerek, aylık 6 bin ton işleme kapasitesi oluştuğunu ve fabrikanın Avrupa ölçüsünde bir fabrika olduğu açıklamasını yaptı.

Şirketin bu kapasiteyi kurarken hedeflediği en önemli konulardan birinin ihracatı artırmak olan ifade eden Buldu, diğer bir hedefin ise 135’e ulaşan ürün çeşidine yeni inovatif ürünleri eklemek olarak belirtti. Yılmaz Buldu, en kısa sürede tüketiciler tarafından beğeni ile karşılanacağını umdukları ürünü piyasaya sunacaklarını aktardı. Genel Müdür Yılmaz Buldu, markanın 2016 cirosunu yüzde 93 artırdığını belirterek, 40 bin metrekare alan üzerinde 30 bin metrekare kapalı alanlı yeni fabrika kurduklarını hatırlattı. Bu fabrikaya ilişkin  bilgi veren Buldu, fabrikanın şarküteri olarak aylık 4 bin ton üretim kapasitesi olduğunu söyledi. Buldu, bu kapasiteyi Ortadoğu ve Türkiye Cumhuriyetler pazarını da hedef alarak yaptıklarını ifade etti.

Beşler Et Gıda Sanayi’nin şarküteride yaklaşık 75 kadar ürün çeşidi bulunuyor. Ayrıca map ve taze et kategorisinde yaklaşık 25 ürün çeşidi de yer alıyor. Yılmaz Buldu, bu yıl yüzde 30 büyüme hedefi koyduklarını aktararak, inovatif ürün geliştirmede sorunlar olduğunu ifade etti.  

Beşler Et Gıda Sanayi, Silivri'de, 40 milyon dolarlık bir yatırımla bir fabrika kurdu. Ayrıca paketli hazır ürünler için 5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER