Altay Tankı'na Talip Çıktı

Nurol Holding'in BAE Systems ile ortak girişimi olan FNSS Savunma Sistemleri Altay Tankı'nın üretimiyle ilgilendiğini açıkladı.

Altay Tankı'na Talip Çıktı

Nurol Holding'in BAE Systems ile ortak girişimi olan FNSS Savunma Sistemleri Altay Tankı'nın üretimiyle ilgilendiğini açıkladı.

Nurol Holding'in hisselerinin yüzde 51'ine sahip olduğu FNSS Savunma Sistemleri, Altay Tankı'nın üretimine talip olduğu bilgisini verdi.  Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, Bloomberg HT'de yayınlanan Piyasa Hattı programına katıldı. Programda Hande Demirel'in sorularını yanıtlayan Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, bu konuya ilişkin açıklama yaptı. Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, Altay Tankı üretimiyle ilgilendiklerini aktardı.Kerim Kemahlı, FNSS iştiraki olarak Altay Tankı'nın üretimini üstlenmek istediklerini ve hali hazırda Endonezya ile orta boy tank prototipinin üretimi kapsamında protokolün söz konusu olduğunu söyledi. Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, tank üretimi konusunda önemli oranda bir tecrübeye sahip olduklarını ifade etti.

Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, FNSS Savunma Sistemleri’nin, şu anda tank üretimi açısından Türkiye'nin en etkili, en önemli ve en tecrübeli firması olabileceği değerlendirmesinde bulundu. Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, bu sebepten dolayı bu konuya yakından ilgilenmelerinin ve Altay Tankı’nın üretimini üstlenmelerinin normal karşılanması gerektiğini ifade etti. Tümosan, Altay Tankı'nın motorunu geliştiren firma konumunda bulunuyor.  Tümosan, geçen hafta aldığı yeni ilave süre ile 24 Şubat Cuma günü sona erdirecek. Proje kapsamında ana yüklenici firma ise Otokar.

Bloomberg HT'de yayınlanan Piyasa Hattı programına katılan Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı, Altay Tankı üretimiyle ilgilendiklerini aktardı. Nurol Holding CFO'su Kerim Kemahlı,  tank üretimi konusunda önemli oranda bir tecrübeye sahip olduklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER