British American Tobacco Türkiye'yi Unutmadı

British American Tobacco tarafından Türkiye için yeni bir yatırım yapıldı. Bu süreçte Samsun 19 Mayıs Fabrikası için yeni bir depo açılışı gerçekleştirildi.

British American Tobacco Türkiye'yi Unutmadı

British American Tobacco (BAT), Türkiye yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. BAT, Samsun 19 Mayıs Fabrikası bünyesinde yatırım tutarı 16 milyon TL’ye ulaşan yeni deposunu hizmete açtı.British American Tobacco, BAT Türkiye’nin üretim üssü Samsun 19 Mayıs Fabrikası bünyesinde yatırım tutarı 16 milyon TL’ye ulaşan yeni deposunu devreye aldı. BAT Global’in 2017 yılı içinde lojistik alanında gerçekleştirdiği tek fabrika yatırımı olma özelliğini taşıyan yeni depo, 5.600 metrekare kapalı alana ve 15 bin metrekarelik depolama alanına sahip. Kapasiteyi neredeyse üç katına çıkaran raf sistemiyle projelendirilen depo, fabrikanın esnekliğini önemli ölçüde artıracak.

Yeni depo yatırımının BAT Global’in 2017 yılında lojistik alanında gerçekleştirdiği tek fabrika yatırımı olduğunun altını çizen Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Operasyon Direktörü Radu Dobrescu, “Lojistik ağımızı daha da verimli hale getiren bu önemli yatırım, BAT’nin 2017 yılında globalde lojistik alanında yaptığı tek yatırım olma özelliğini de taşıyor. Bu, grubun Türkiye’ye duyduğu güvenin açık bir göstergesi. İhracat üssü olarak konumlandırdığımız Samsun fabrikamız BAT Global’de dördüncü, Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde ikinci fabrika. Türkiye’den 22 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Kapasitesiyle de yeni pazarlara hizmet edebilecek potansiyelde. Biz de bu potansiyeli iyi değerlendirerek Türk ekonomisine katkı sağlamaya ve değer yaratmaya devam edeceğiz. BAT Türkiye olarak 15 yılı aşkın Türkiye serüvenimizde elde ettiğimiz başarıları önümüzdeki yıllarda da sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz” dedi.

British American Tobacco Türkiye, yakın zamanda Samsun 19 Mayıs Fabrikası’nda ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi, ısı ve buhar kaynaklarını kendi bünyesinde üretmek üzere 15 milyon TL’lik yatırımla trijenerasyon tesisi kurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri