Emirates 74 Bin TL Maaş Verecek!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Emirates Havayolu, 22 ila 24 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul ve Antalya'ya pilot alımı için organizasyon düzenleyecek.

Emirates 74 Bin TL Maaş Verecek!

Emirates Havayolu şirketi pilot alımı için 22 ila 24 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul ve Antalya'ya gelerek işe alım günleri düzenleyeceğini söyledi. Evli ve çocuklu pilotlar için 4+1 villa tahsis eden şirketin kaptan pilotlara ise yaklaşık olarak aylık 74 bin lira maaş vereceği belirtildi.Emirates Havayolu bunun yanında pilot adaylarının eşlerini de unutmayarak Dubai'deki yaşam ile birlikte çocukların okula gitmesi hususunu da göz önüne alarak ailenin yaşan tarzlarını buna göre uyarlayacak. Türk Hava Yolları da dahil olmak üzere son yıllarda gerçekleşen bu transferlerden pilotların oldukça olumsuz etkilendikleri ifade edildi. Türk lirasının son zamanlarda yabancı para birimleri karşısında kaybı sonrasında Türk Hava Yolları'nda yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin pilotları astronomik maaşlar veren havayollarını da tercih etmeye başladığı biliniyordu.

Emirates Her Şeyi Düşündü

Pilot yetersizliği yüzünden 46 uçağını yere indirmek zorunda kalan Emirates, ülkemizden pilot alımları konusunda oldukça istekli davranarak Türk Hava Yollarını da bu bağlamda endişeye sevk etmiş oldu. Ülkemizdeki deneyimli ve teknik yeterliliğe sahip pilotların alımları ise İstanbul ve Antalya gibi büyükşehirlerde düzenlenecek etkinlikler kapsamında alınacak. 22 Haziran Cuma günü İstanbul'da 10.00 ila 15.00 saatleri arasında Elite World Business Hotel'de, 23 Haziran Cumartesi günü ise saat 16.00 ve 24 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Crowne Plaza Antalya Hotel'de iş alım günleri düzenlenecek.

Bu görüşmelerde pilot adayları ile ilgili olarak işe alım süreçleri çerçevesinde neler yapacakları anlatılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri