General Electric İlk Kez İkramiye Veremedi

Türkiye’de 66, dünya çapında 125 yıllık geçmişe sahip olan şirketin, üst düzey yöneticilerine ikramiye veremediğini Wall Street Journal duyurdu.

General Electric İlk Kez İkramiye Veremedi

125 yıllık aktif şirket hayatında üst düzey yöneticilerine bu yıl için ikramiye veremeyen General Electric şirketi, 2017 yılını zor geçirdi. Türkiye’de 66 yıldır faaliyet gösteren ve dünya çapında 125 yıllık geçmişe sahip olan şirketin üst düzey yöneticilerine ikramiye veremediğini Wall Street Journal duyurdu.

Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre General Electric şirketinin geçtiğimiz 2017 yılının başından bu yana işleri iyi gitmiyor. Üst düzey yöneticilerine her yıl ikramiye ödemesi yapan şirket, bu yıl yalnızca General Electric CEO’su John Flannery ve General Electric Havacılık’ın Patronu David Joyce ikramiye aldı.2017 yılında 2 milyon dolar kazanan Flannery, şirket hissilerinden olan gelirleri ve emeklilik fonundaki değişikliği ile yılın sonunda 9 milyon dolar kazanmış oldu. 2017 yılındaki başarısı ile ödüllendirilen David Joyce ise 1.4 milyon dolar ikramiye alan isim oldu.

Türkiye’de 66 Yıldır Faaliyette

125 yıllık geçmişe sahip olan şirket, Türkiye’de 66 yıldır faaliyet gösteriyor. 66 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren şirketin sağlık, enerji üretimi, havacılık, aydınlatma ve ulaşım sektörlerinde bulunan kamu ve özel şirketler ile iş yaptığı biliniyor. Aynı zamanda General Electric şirketi 1948 yılında Koç Grubu ile ortak bir yatırım kararı alarak aydınlatma ürünleri üretimi konusunda girişim yapan ve Türkiye’de üretime yatırım yapan ilk yabancı şirket olarak adını tarihe yazdırmıştı.

Türkiye'de 800'den fazla çalışanı ve dört ofis ile tesisi bulunan şirketin 2017 yılını zorluklarla geçirmesi ve üst düzey yöneticilerine her yıl verdiği ikramiyeyi verememesi, şirketin iflasının söz konusu olup olmadığını düşündürttü. Şirket tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri