JCR MLP CARE'nin Notunu Yükseltti

JCR Eurasia Rating tarafından yapılan değerlendirmeler üzerine MLP Care'nin uzun vadeli ulusal notu tekrar düzenlenerek yukarı yönlü olarak revize edildi.

JCR MLP CARE'nin Notunu Yükseltti

JCR Eurasia Rating, MLP Care’in Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu “BBB+(Trk)”, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise “A-2(Trk)” olarak yukarı yönlü revize ederek; şirketi ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.Saygın uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından JCR Eurasia Rating, periyodik gözden geçirme süreci sonucunda Medical Park ve Liv Hospital markaları ile hizmet verenMLP Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin (MLP Care) konsolide yapısı ile mevcut tahvil ihraçlarını, ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

JCR Eurasia Rating, MLP Care’in Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu “BBB+(Trk)” olarak, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise “A-2(Trk)” olarak yukarı yönlü revize etti. Görünümünü ise “Stabil” olarak belirledi. Ayrıca Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notları da ülke tavanı olan “BBB-“ seviyesinde teyit edildi.

Derecelendirme raporunda, MLP Care’in tüm faaliyet segmentlerinde gözlemlenen yüksek ciro büyümesi ve artan FAVÖK/FAVKÖK marjı, halka arz sonrası iyileşen özkaynak-yükümlülük kompozisyonu ve borç karşılama kapasitesi, şeffaflık ve Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyum konusunda kaydedilen gelişimi, yüksek büyüme oranlarına sahip tamamlayıcı sağlık sigortası ve medikal turizm gelirlerinin, satış gelirlerine yapacağı katkı gibi faktörlerin not artışında etkili olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri