Koç Holding’e İngiliz Ortak

Koç Holding, İngiltere merkezli bir düşünce kuruluşuna ortak oldu.

Koç Holding’e İngiliz Ortak

Koç Holding, İngiltere merkezli bir düşünce kuruluşuna ortak oldu.

Koç Holding, Chatham House'un kurumsal ortağı oldu. Ayrıca Türkiye Projesi'nin ana destekçisi konumunda bulunuyor.Holding’ten konuya ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Koç Holding tarafından düşünce kuruluşlarından Chatham House’un kurumsal ortağı olmak için ortak bir sözleşme imzalandığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca, Koç Holding’in Türkiye Projesi’nin ana destekçisi olduğu bilgisi verildi. Açıklamanın devamında, Türkiye’nin jeopolitik pozisyonunun dünya istikrarı ve güvenliği açısından önemine dikkat çekilerek, Bir Kemer, Bir Yol olarak bilinen Yeni İpek Yolu girişimi konusunda çalışılacağı belirtildi.

Açıklamada Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un görüşlerine de yer verildi. Ali Koç, uluslararası alanda önemli düşünce kuruluşları arasında gösterilen Chatham House ile iş birliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Ali Koç ayrıca, Türkiye açısından önemli bir projeyi desteklemekten dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Ali Koç, Chatham House Mütevelli Heyetinde Türkiye'yi temsil edecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu aktardı. Ali Koç konuşmanın devamında, iş birliğinin daha uzun ve faydalı bir ilişkiye dönüşmesi yönündeki dileğini belirtti. Ali Koç daha sonra, yeni projeler kapsamında çalışmaktan dolayı heyecan duyduğunu ifade etti.

Chatham House Direktörü Dr. Robin Niblett da konuya ilişkin değerlendirme yaptı. Dr. Robin Niblett, Uluslararası politikaların geliştirilmesi açısından, Türkiye’nin stratejik ve önemli bir rolünün olduğunu söyledi. Dr. Robin Niblett, Chatham House olarak bu stratejik öneme gerekli değerin verilmesine ilişkin olarak kararlı olduklarını ifade etti. Dr. Robin Niblett, Türkiye Projesini desteklemeleri sebebiyle Sayın Koç'a ve Koç Holding'e teşekkür ettiğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER