Koç Ve Sabancı Sanal Para Birimi Çıkarıyor

İş adamı Alphan Manas, Koç ve Sabancı Şirketler Gurubu’nun, TCcoin isimli sanal para biriminin arzı için ortak şirket kurmayı planlıyor.

Koç Ve Sabancı Sanal Para Birimi Çıkarıyor

Türkiye'nin en güçlü iki holdingi kripto para yatırımı için birleşme kararı aldı. Koç ve Sabancı Şirketler Gurubu'nun dijital para üretimi için ortak şirket kurmak için çalışmalar yürüttüğü iddia ediliyor. İddialara göre, üretilecek sanal paranın adı TCcoin olacak. Koç Holding ve Sabancı Grubu, kamusal regülasyonların çıkmasıyla çalışmalarına hız kazandıracak. Projenin gerçekleşmesi halinde, bireysel girişimciler veya tanınmayan şirketlerin çıkardığı kripto para dönemi sonlanacak.Dijital para birimlerinin güvenilir olduğunu göstermek için büyük holdinglere teklif verdiklerini dile getiren proje sahibi Tcc Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, bu şirketlerden olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Holdinglerle ortak bir şirket kurulması yönünde çalışmaların başladığını bildiren Manas, projeye başlandığında dünyada ilk defa arkasında güçlü şirketlerin bulunduğu bir sanal paranın var olacağını aktardı. Holdinglerin bu konuda kamu regülasyonunun olmaması sebebiyle tedbirli davrandığını dile getiren Manas, kendisinin uzun zamandır bu konuda çalışmalar yürüttüğünü ve Türkiye Fütüristler Derneği'nin kurucu başkanı olduğunu vurgulayarak, bu konuda tek başına dijital para arzı (ICO) yapabileceğinden bahsetti. Manas, buna karşın büyük kurumlarla piyasaya girerek regülasyonun yapılmasını da hızlandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Kamunun Regülasyon Çıkarmasına Temel Hazırlanacak

Holdinglerin iş birliğiyle çıkarılacak TCcoin'in ürün satışlarında da kullanmasının planlandığını ifade eden Manas, Koç Holding'in benzin istasyonları, ev aletleri ve araba gibi ürettiği çoğu ürünü dijital parayla satabileceğini belirttiğini aktardı. Bu duruma benzer bir şekilde Sabancı Holding'in de tüketicilere ürün satışını yapabileceğini dile getiren Manas, projedeki şirketlerle ortaklık kurulmasındaki ilk amacın kamu otoritesinin bu alanda regülasyonu çıkarmasına temel hazırlamak olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 ay Önce

blockchain teknolojisini kripto para hırsızlığından korumalı. coin oluşturarak sadece onların oyununa ortak olmuş oluruz.

SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri