Muratbey Ar Ge Projeleri İle Dikkat Çekiyor

Muratbey milli serveti ve toplum sağlığını düşünecek yeni projeleri ile dikkat çekiyor. Bu süreç içerisinde Ar Ge projelerine ağırlık verildiği öğrenildi.

Muratbey Ar Ge Projeleri İle Dikkat Çekiyor

Türkiye ve dünya için yenilikçi peynirler geliştirerek, hem ulusal hem de uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen Muratbey, “sürdürülebilir kalkınma”ya katkı sağlayacak araştırma geliştirme çalışmalarına da devam ediyor. AR-GE merkezinde üretimden teknolojiye araştırma geliştirme yatırımları yapan firma, iki önemli projesini Sanayi AR-GE Projeleri Destekleme Programı kapsamında değerlendirilmek üzere Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’a sundu.

Necmi Erol: AR-GE hedefimiz; üretimde sürdürülebilirlik, teknolojide hammadde verimliliğinin geliştirilmesi ve milli servetin korunmasına katkı sunmakMuratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, AR-GE merkezinde onu aşkın proje üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek iki proje ile TÜBİTAK’a başvuruda bulunduklarını belirtti. Erol “Türkiye’nin hammadde ile ilgili dışa bağımlılığını azaltmaya ve milli servetin korunmasına katkıda bulunmaya yönelik katkı sunmak başlıca hedeflerimizden biri. Bu nedenle makine ve teknoloji alanındaki AR-GE merkezimizde dış kaynaklı bir hammaddenin daha verimli kullanımı konusuna çalışıyoruz. İlgili sektörlerin yurt dışından dövizle getirdiği hammaddeyi AR-GE merkezimizde geliştirerek, yurt dışı harcama payını düşürmek istiyoruz.

Ürüne yönelik yürüttüğümüz TÜBİTAK projemiz ile de toplum sağlığına çözüm üreteceğiz. Üretim tesislerinde hijyen amaçlı kullanılan bir hammaddenin verimliliğini ve etkinliğini yükselterek, iktisadi anlamda gezegenin kıt kaynaklarını gereğinden fazla tüketmeksizin, sürdürülebilirliğe katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Program ile ülke sanayisine AR-GE yeteneği ve kültürü kazandırarak, teknolojiye katkı sağlamayı amaçlayan kuruluşların yenilikçi projelerine destek veren TÜBİTAK, Muratbey’in biri makine ve teknoloji, diğeri üretim alanında yürüttüğü iki projesini değerlendiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri