Netflix 125 Milyon Aboneyle, Net Kârını Yüzde 63 Artırdı!

Küresel platformda faaliyet gösteren Netflix yılın ilk çeyrek sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Netflix 125 Milyon Aboneyle, Net Kârını Yüzde 63 Artırdı!

Küresel platformda faaliyet gösteren Netflix yılın ilk çeyrek sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Netflix 125 Milyona Ulaştı

Netflix internet ve televizyon ağı denince dünya geneline yayılan hizmetleriyle ilk akla gelen şirketler arasında yer alıyor. Şirket küresel piyasada en etkili isimlerden biriyken, abonelerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Netflix’in toplamdaki abone sayısı 125 milyon kişiyi buldu.

Bu yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Netflix, gelirinin arttığını ifade etti. Buna göre şirket 2018’in Ocak, Şubat ve Mart aylarında 3 milyar 700 milyon dolarlık gelir sağladı. Bu tutar bir önceki yılın aynı aylarına yüzde 40 gibi yüksek bir fark attı. 2017’nin ilk çeyreğindeki gelir kayıtları ise 2 milyar 640 milyon dolar olarak kayda alınmıştı.İnternet televizyon ağı lideri şirket birinci çeyrekte ulaştığı net kârın, 2017’nin aynı dönemine kıyasla yüzde 63 arttığını, net kârın 290 milyon dolar olduğunu duyurdu. Bir önceki yılın net kârı ise 178 milyon olarak kaydedilmişti.

Yapılan açıklamaya göre gelirdeki ve ulaşılan net kârın yükselmesinde, borsa hisselerinin etkisi yüksek oldu. Şirket hisse başına değerin yüzde 6,7 arttığını kayıt altına aldı.

Netflix Abone Sayısı 7 Milyondan Fazla Arttı

Şirket yılın birinci çeyreğinde ağa eklenen yeni abone sayısının 7 milyon 410 bin civarında olduğunu, ABD’li abone sayısının bir milyon 960 bine ulaştığı belirtti. Diğer ülkelerden ağa katılan abone sayısınınsa 5 milyon 460 bin olduğunu bildirdi.

Son durumda şirketin abone sayısı ABD için 56 milyon 710 bine yükseldi. Öteki ülkelerin abone sayısı ise 68 milyon 290 bini gördü ve Netflix tam 125 milyona hizmet vermeye başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri