Otokar'ın Bükreş Başarısından Sonra Amman Zaferi!

Otokar'ın Bükreş Belediyesi'nin açtığı ihalenin ardından yeni bir başarıya imza atarak, Amman Belediyesi'nin ihalesini aldığı ve bu kapsamda 100 otobüs teslimatı yapacağı belirtildi. 

Otokar'ın Bükreş Başarısından Sonra Amman Zaferi!

Otokar tarafından gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde, kısa süre önce Bükreş Belediyesi'nce açılan 400 adetlik otobüs ihalesini alarak, ülkenin tek kalemde alınan en büyük otobüs ihracatı başarısını kazanan Otokar'ın Ürdün'deki otobüs ihalesini de kazandığı belirtildi. 

Sektör genelinde 55 senelik tecrübesi bulunan Otokar'ın üretimini yaptığı otobüslerle Türkiye dahil toplam 50 ülkenin toplu taşımasına nefes aldırdığı ifade edilirken, Otokar'ın tasarımıyla, ergonomisiyle ve teknolojisiyle büyük beğeni topladığı dile getiriliyor. 

Otokar İhaleyi Kazandı

Ürdün'ün başkenti olarak bilinen Amman Belediyesi tarafından açılan 100 otobüs alımına yönelik ihaleyi kazandığı belirtilen Otokar'ın, otobüsleri bu sene içerisinde söz konusu belediyeye teslim edeceği ifade edildi. Gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde değerlendirmelerine yer verilen Otokar'ın Genel Müdürü Serdar Görgüç ise, Amman'ın artış gösteren toplu ulaşım ihracatını karşılayabilmek üzere başlatmış olduğu dönüşüm çalışmaları sonucunda açılan ihalenin, Ürdünlü Manaseer Group'un bağlı şirketi ve Otokar Ürdün distribütörü konumunda bulunan Al Adyat Al Sareeah Letejaret Al Aleyat Co vasıtasıyla alındığını dile getirerek, kullanıcıları odak noktasına alarak, gereksinim ve beklentilere uygun bir biçimde üretilen otobüslerin yurt dışında takdir toplamayı sürdürdüğünü ifade etti. 

Gerek Bükreş Belediyesi'nin gerekse Amman Belediyesi'nin Otokar'ı tercih etmesinden mutluluk duyduklarının altını çizen Görgüç, ülkenin lider konumdaki otobüs üreticisi olarak 4 milyon nüfusu bulunan Amman'n toplu ulaşımını rahatlatacak, modern ve çevreci araçları bu sene teslim edeceklerini bildirdi. 

40 Adet Kent, 60 Adet Doruk Gönderilecek

Alınan bilgiler doğrultusunda Amman genelinde kullanılacağı belirtilen 40 adet Kent'in, basamaksız alçak giriş tabanı ve geniş iç hacmiyle yolculara eşsiz bir konfor sunduğu belirtiliyor. Güçlü klimasıyla her mevsim ferah bir yolculuk vadeden Kent'in, barındırdığı sistemler ile de maksimum güvenlik sunduğu dile getiriliyor. 

Öte yandan teslim edilecek olan 60 adet Doruk'un ise kullanıcıların beklentilerine göre üretildiği, modern bir dış görüntüye sahip olduğu, güçlü bir motoru bulunduğu ve üstün çekiş performansı olduğu belirtiliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri