Toys R Us Tüm Çabalara Rağmen Ayakta Kalmayı Başaramadı!

Büyük bir borç batağı içinde yüzen dev şirket Toys R Us, bütün çabalara rağmen ayakta kalmayı başaramayarak, İngiltere'deki 106 mağazasını kapatma kararı aldı. 

Toys R Us Tüm Çabalara Rağmen Ayakta Kalmayı Başaramadı!

Geçtiğimiz eylül ayı içerisinde iflas başvurunda bulunan ve 28 Şubat tarihinde kayyum atandığı bilinen Toys R Us, İngiltere'de yer alan bütün mağazalarını kapatma kararı adı. 106 mağazanın kapatılmasıyla birlikte ise toplam da 3 bin personelin işsiz kalacağı dile getirildi. 

Toys R Us tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, müşterilerin hediye kartlarını ve kuponlarını en kısa zaman dilimi içerisinde kullanması gerektiğine dikkat çekildi. 

28 Şubat'a Kadar Kayyum Atanmıştı

Toys R Us'a uzun zamandır süren mali problemlerden dolayı kayyum atandığı biliniyordu. Şirketin yönetimini yürütecek olan Simon Thomas ise konu hakkında gerçekleştirdiği açıklamasında, söz konusu sürecin tüm şirket çalışanlarını etkileyeceğini belirterek, işletmenin bütün bölümlerini satın alacak bir alıcı çıkması adına çalışacaklarını bildirmişti. Geçtiğimiz günlerde Toys R Us'un İngiltere kolu olan ve elektronik mağazaları zinciri konumunda bulunan Maplin'in de mali sıkıntıda olduğu dile getirilmiş, toplam da 6 bin civarında personelin işini kaybetme tehlikesi yaşadığı ifade edilmişti. 

Toys R Us geçtiğimiz senenin eylül ayı içerisinde iflas başvurus gerçekleştirmesinin ardından bütün mağazalarını açık tutarak, bunun yanı sıra personel alımı dahi gerçekleştirmişti. Fakat işlerin beklenildiği gibi gitmemesinden dolayı şirket 200 mağazanın kapatma kararını vermişti. 

İngiltere'de 106 Mağaza Bulunuyor

Öte yandan İngiltere'de Maplin'in 200 mağazası ve 2 bin 500 çalışanı olduğu belirtilirken, Toys R Us'un ise toplam 106 mağazasında 3 bin personeli bulunduğu bildiriliyor. 

Ayrıca şirket hakkında dikkat çeken diğer bir unsur ise 5 milyar dolara yakın borç batağıyla uğraşmasının yanı sıra iflas sürecinde bankacılara, avukatlara ve danışmanlara ödeme yaptığı miktarlar olmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri