Facebook’tan Yeni Anı Özelliği!

“On This Day” özelliğini iyice geliştiren Facebook, anıların tek bir yerde toplanacağı özelliğine “Memories” adını verdi.

Facebook’tan Yeni Anı Özelliği!

Skandallar ile gündeme gelen Facebook, kullanıcı sayısını kaybetmemek adına sürekli olarak yeni güncellemeler ve özellikler ile kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Yaklaşık üç yıl kadar önce “On This Day” özelliğini duyuran ve her gün 90 milyon kişi tarafından kullanılan bu özelliği geliştiren Facebook, kusursuz bir “anı” özelliği ile gündeme geldi.

“On This Day” özelliğini iyice geliştiren Facebook, anıların tek bir yerde toplanacağı özelliğine “Memories” adını verdi.

Daha Fazla Anıya Erişebilme

Facebook, üç yıl önce çıkartmış olduğu anı özelliğini geliştirmek istediğini ve daha kusursuz bir hale getirmek istediğini belirtmişti.

Kullanıcılarının sürekli olarak geçmişte yaşamış olduğu anıları önlerine getirerek onların mutlu olmasını sağlayan uygulama, bu yeni özelliğinde de üzüntü verecek olan anıları paylaşmayacak.Farklı algoritmalar sayesinde üzüntü vermeyen anıları karşınıza çıkaracak ve daha fazla anıya erişebilmenizi sağlayacak olan özellik ile tüm anılarınız tek bir yerden kullanıma sunulacak.

Kendine Özel Sekme

“On This Day” özelliğini, “Memories” özelliğine döndüren Facebook, bu özellik için bir sekme oluşturacak. Kendisine özel ayrı bir özel sekmesi bulunacak olan bu özellik, masaüstü ekranlarda sol tarafta yer alan sekmeler bölümünden görünecek.

Facebook’un mobil uygulamasından bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar ise sağ alt bölümünden “More” seçeneğine tıklayarak özelliğe ulaşabilecek.

Geçmiş yıllar içerisinde kimle arkadaş olduğunuzu, yıldönümü kutlayacağınız arkadaşlarınızı, geçen senelerde yaşanan önemli olayları bu sekmeden görebileceksiniz.

Tüm bunlara ek olarak “Memories” özelliğinde “Yaz mevsimine dair anılar” şeklinde ayrı bölümler yapılacak ve ay ay geçmişinizde yaşadığınız önemli olaylar buralarda saklanacak.

Anasayfada da Görünecek

Oluşturduğu yeni özellik ile daha fazla anıya sahip çıkan Facebook, anasayfanızda da zaman zaman anılarınızı sizlere gösterecek.

Facebook tarafından geliştirilen bu özelliğe ulaşmak isteyenler, “www.facebook.com/memories” adresini kullanabilirler.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri