Siri Onların Arkasında Kaldı

Apple’ın akıllı asistanı Siri, Alexa ve Google Asistan’a göre oldukça arka planda kalmaya başladı.

Siri Onların Arkasında Kaldı

Apple’ın akıllı asistanı Siri, Alexa ve Google Asistan’a göre oldukça arka planda kalmaya başladı. En basit komutları bile yerine getirememe sorunu ile kullanıcılarını mağdur eden Siri için kullanıcılar tarafından yeni güncelleme getirilmesi isteniyor.

Birçok kişi, en basit işlemler için bile kişisel asistan kullanımını tercih ediyor. Gün geçtikte kişisel asistan kullanan kullanıcı sayısı da artıyor.

Apple, WWDC 2018 kapsamında gerçekleştirdiği konuşmasının büyük bir bölümünü Siri asistanı hakkında açıklamalar yapmaya ayırmıştı.

Yeni Özellikler Eklendi

WWDC 2018 etkinliğinde konuşma yapan Apple, akıllı asistan uygulaması olan Siri’ye birçok yeni özellik getirildiğini vurgulamıştı.

İlk özellik olarak, uygulamanın konuşmayı daha kolay hale getirilmesini sağlayacak özellikler eklendiğini belirten Apple, hızla ilerleyen teknolojiye ayak uydurmak istendiğini belirtti.Siri’nin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesi için geliştirilmek adına çalışmalara başlandığını belirten Apple, yakın bir zaman içerisinde Siri ile kullanıcıların her istediğini yapabileceğini ifade etti.

Kısayollar Yetersiz

Kullanıcılar tarafından Siri’nin en çok eleştirilen kısmı, kısayollar bakımından oldukça yetersiz kalması.

Google ve Amazon’un akıllı asistanları ile bu konuda arasında fazlası ile fark bulunan Siri, Alexa ve Google Asistan’a göre yetersiz kısayola sahip.

Apple, WWDC 2018'de Siri'nin Google ya da Spotify gibi platformlarla etkileşim kurabileceğini açıkladı.

Böylelikle uygulamalar etkileşim haline geçerek, Siri aktif olarak kullanılabilecek. Siri’nin uygulamalar arası etkileşimi arttırması ile birlikte Apple kullanıcıları istedikleri uygulama için komut verebilecek hale gelecek.

Siri Gizlilik Konusunda Daha Güvenilir

Alexa ve Google Asistan’ın arkasında kalan Siri, diğer akıllı asistanlara göre gizlilik konusunda ön plana çıkıyor.

Google kullanıcılarına birçok defa gizlilik konusunda söz vermiş olsa da Google Asistan üzerinden yalnızca rutin ayarlar yapılabiliyor. Siri ise daha derin gizlilik sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri