Twitter Yeni Güncellemesi ile Baş Döndürüyor!

Twitter, hem iOS hem de Andorid uygulamalarındaki etkileşimin artması için dev bir güncelleme sundu.

Twitter Yeni Güncellemesi ile Baş Döndürüyor!

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, hem iOS hem de Andorid uygulamalarındaki etkileşimin artması için dev bir güncelleme sundu.

İlk zamanlardaki gibi kullanılmayan Twitter, etkileşimlerini arttırmak amacı ile büyük bir değişime uğradı. Keşfetme çizelgesini ve bildirimler kısmını önemli ölçüde değiştiren uygulama, “Moments” adını verdiği yeni özelliği ile artık görülmek istenen her şey görünecek.

Koleksiyon Özelliği

Twitter’ın sunmuş olduğu yeni güncellemede en dikkat çekici kısım fotoğraflar ve videolar için yapılan kısım olarak gözüküyor. Fotoğrafları ve videoları görebilmek için “koleksiyon” özelliği ekleyen uygulama, sosyal medya kullanıcılarından gelen talepler doğrultusunda bu özelliği kullanıma açtı.

Google Haritalar Entegrasyonu Arttırıldı

Google Haritalar ile entegrasyonunu arttıran Twitter, en çok ilgi duymuş olduğunuz konulardaki haberleri ve konu başlıklarını sunmak adına çalışmaya devam edecek.iOS için sunulan güncellemede tüm özellikler yer alırken, Android kullanıcıları önümüzdeki aylar içerisinde tüm özellikleri aktif olarak kullanabilecek.

Haber Merkezi Özelliği

Twitter’ın kullanıcılarını dinleyerek değiştirdiği ve geliştirdiği en büyük özelliklerden birisi de arama sonuçları oldu. Arama sonuçlarındaki performansı en üst düzeye çıkartmak isteyen uygulama, ilgili haber ve etkinliklerin kolayca bulunması için adeta bir haber merkezi haline geldi.

Özel haber bildirimlerini de kullanıma açan Twitter, en çok ilgi duyulan alanlarda yer alan haberlerden sizlere özel seçkiler sunarak, etkileşimlerinizi arttıracak.

İsteyen kullanıcılar özel haber bildirimlerini uygulamada yer alan haberler kısmından kapatabilecek ve isterseniz de en çok ilgi duyduğunuz alanları değiştirerek sizlere özel haberlerin sunulmasını sağlayabileceksiniz.

16 Farklı Ülke ve 5 Farklı Dil

Twitter tarafından sunulan Moments özelliği henüz 16 farklı ülkede, 5 ayrı dil seçeneği ile yayınlandı.

İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Japonca, Korece, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Rusça ve Arapça dilleri için iOS, Android ve Twitter’ın mobil sitesi üzerinden kullanılabilen “Moments” özelliği yakın zamanda Türkçe dahil olmak üzere tüm diller için yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri