Yahoo Messenger Kapanıyor!

Web sitesi yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre Yahoo Messenger 17 Temmuz 2018 günü tamamen kullanıma kapatılacak.

Yahoo Messenger Kapanıyor!

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte siteler arasındaki rekabette artmaya başladı. Geçmişten günümüze birçok site devam ederken, bazı siteler için yaygınlaşan internet, sitelerin kapanmasına sebep olmaya başladı.

Facebook, Instagram ve Twitter gibi popüler sosyal medya sitelerinden önce insanların iletişim halinde kalması için Windows Live Messenger ve Yahoo Messenger oldukça popülerdi. Bir dönemin en popüler iletişim aracı olan Yahoo Messenger’dan kötü haber geldi.

20 Yıldır Hizmet Veriyordu

Yahoo Messenger, 20 yılı aşkın bir süredir insanlara hizmet veren sitelerden biriydi.

Gmail, Hotmail ve Facebook, Instagram, Twitter gibi sitelerin popülerleşmesi ile birlikte Yahoo Messenger kullanılmamaya başlandı. Günden güne kullanıcı sayısında azalma yaşayan Yahoo Messenger, siteyi kapatma kararı aldı.Web sitesi yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara göre Yahoo Messenger 17 Temmuz 2018 günü tamamen kullanıma kapatılacak.

20 yıllık hizmet süresinden sonra kullanıcılarına veda edecek olan site, kullanıcılarına kapanacağı tarih ile ilgili birer e-posta yollayarak, kullanıcıları ile vedalaştı.

Yeni İletişim Araçları Oluşturulacak

Şirket tarafından yapılan açıklamada bunun tam olarak bir veda olmadığı da belirtildi. Şirketin gelecek hedefleri içerisinde yeni uygulamalar oluşturma planı bulunduğu ifade edildi.

Yeni iletişim araçları oluşturmak adı altında artık çok fazla aktif bir şekilde kullanılmayan Yahoo Messenger’ın kapatılması kararına varıldığı bildirildi.

17 Temmuz 2018 tarihinden itibaren web sitenin desteklenmeyeceği, dolayısı ile halen daha siteyi kullanan kişiler var ise sohbetlere erişilemeyeceği hakkında açıklama yapıldı.

Kullanıcılar ise sosyal medya hesapları üzerinden Yahoo Messenger’ın kapanması ile ilgili olarak “dönemin en iyi uygulamasıydı” şeklinde yorumlarda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri