450 Milyon Dolarlık Yata El Koyuldu

Rusya’nın milyarderinin 16 milyon dolarlık yatının son taksidi ödenmediği için el koyuldu.

450 Milyon Dolarlık Yata El Koyuldu

Rusya’nın milyarderinin 16 milyon dolarlık yatının son taksidi ödenmediği için el koyuldu.

Melniçenko isimli Rus milyarderinin 8 katlı yatının son taksidi olan 16 milyon doları ödemediği gerekçesiyle el koyuldu. Yatın toplam değeri ise 450 milyon dolar. Dünyanın en büyük yatlarından biri olan bu yatın son taksidi ödenmeyince el koyuldu.Associated Press ajansına bağlı The Gibraltar Cronice Gazetesi tarafından yapılan habere göre Rusya’nın milyarderlerinden Andrey Melniçenko Almanya’ya sipariş verilerek bu yatı yaptırmıştı. Almanya’da Melniçenko için özel üretilen bu yat, lüks yatlar üreten bir firmaya olan son taksit ödenmediği için alı koyuldu. Yat Cebelitarık Limanı’nda bekletiliyor.

Yatın adının Sailing Yatch yani Yelkenli Yat olmasının sebebi ise henüz isminin koyulmamış olması. Lüks yat 8 kattan oluşuyor. Toplam değeri ise yaklaşık 450 milyon dolar olan bu yat çok kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak suya indirilmiş.

Yatı üreten Alman firması Nobiskrug yaptığı açıklamada ortada bazı sorunların olduğunu, ancak bu sorunun kısa süre içine çözüleceğini düşündüklerini söyledi. Yata Almanya’ya yakıt almak için yola çıkma hazırlığındayken el koyuldu. Hem dizel hem de elektrikli motorlara sahip olan yatta camdan ve kurşun geçirmez odalar da bulunuyor. Ayrıca havuzu ve helikopter pisti de olan yatın değeri ise 450 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Andrey Melniçenko dünyanın en zengin işadamları arasında yer alıyor. 13.4 milyar dolar tutarındaki serveti sayesinde dünyanın en zengin 139. Kişisi olarak sıralamaya girmiş. Melniçenko, 450 milyon dolara satın aldığı yatın son taksidi olan 16 milyon doları ödemediği için üretici firma tarafından yata el koyuldu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER