Atlasglobal'den Büyük Hamle

Atlasglobal’ın yaptığı basın toplantısı ile Rusya için yeni açacağı seferlerini duyurdu.

Atlasglobal'den Büyük Hamle

Atlasglobal’ın yaptığı basın toplantısı ile Rusya için yeni açacağı seferlerini duyurdu.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, basın toplantısında konuşma yaptı. Murat Ersoy, 2016 yılı turizm sektörünü değerlendirdi. Ersoy, 2017 yılı için Rus turist sayısının 5 milyonu geçeceğini düşündüklerini ifade etti.2016 yılında Rus turist sayısının önemli ölçüde azalması ve turizm sektöründe olumsuz koşullar yaşanması Atlasglobal’ın rotasını değiştirmesine yol açtı. Şirket, rotasını Rusya ve BDT ülkelerine çevirirken, 2017 yılında 17 yeni hat açılacak. Bu kapsamda Antalya’dan 1500 ve İstanbul'dan 4000'e yakın sefer düzenlemesi yapılacak. Bu seferlerde toplam 1 milyon yolcunun taşınması hedefleniyor.

Murat Ersoy, basın toplantısında ilk olarak 2016 turizm sektörüne ilişkin konuştu. Ersoy, ülkemizde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 2016 yılının turizm sektörü açısından kötü bir yıl olduğunu ifade etti. Rus turizm pazarında yüzde 80 oranında ve diğer pazarlarda yüzde 30 oranında bir kayıp yaşandığını söyleyen Ersoy, yolcu başına elde edilen turizm gelirinde yüzde 30 oranında geriye düşüşlerin olduğunu aktardı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, oluşan durumlar karşısında turizm sektörü olarak, Toptancılıktan perakendeciliğe geçilecek düşüncesiyle planlanan projelerden söz etti. Türkiye olarak alternatif yeni pazarlar açacaklarını ifade eden Ersoy, toptancılıktan perakendeciliğe geçiş yapacaklarını ifade etti. Bu konuda tatil ve turizm yerlerine düzenli turlar düzenleneceğini aktaran Murat Ersoy, Rus turizm pazarının 2016 yılında bıçak gibi kesildiğini ve başka tatil yerlerine gittiklerini söyledi. Ersoy son olarak, Rusların gittikleri diğer tatil yerlerinde istediklerini bulamadıklarını ve tekrardan Türkiye'yi tercih edeceklerini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER