Birleşmiş Milletlerden Türkiye Seyahati Açıklaması Geldi

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri tarafından Türkiye turizmi ve seyahatleri konusunda bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Türkiye seyahatlerinin devam etmesi gerektiği konusunda açıklamalar gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletlerden Türkiye Seyahati Açıklaması Geldi

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri tarafından Türkiye turizmi ve seyahatleri konusunda bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Türkiye seyahatlerinin devam etmesi gerektiği konusunda açıklamalar gerçekleştirildi. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Başkanı turizm konusunda önemli açıklamalar yaptı. Genel Başkan tarafından Türkiye turizmi tekrar değerlendirmeye alındı. Türkiye turizminin özellikle son 30 yıl içerisinde değerlendirmeye alındığı zaman büyük gelişme gösterdiğine vurgu yapıldı. Türkiye turizminin yapmış olduğu başarılar ve gerçekleştirdiği çalışmalar sınrasında sadece bir yılda ülkeye 30 milyonun üzerinde turist ziyaretinin gerçekleşmesinin ülke açısından büyük bir başarı olduğu değerlendirildi. Turizm stratejilerini doğru bir şekilde uyguladığı konuşulanlar arasında yer alıyor. 

Tüm dünyanın konuştuğu terör saldırılarının son yıllarda özellikle Türkiye'i hedef alması turizmi olumsuz bir şekilde etkilemeye başlamış özellikle son iki yıl boyunca Türkiye turizmi büyük kayıplar vermişti. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan değerlendirmelerde Türkiye turizminin hassas bir sınavdan geçtiği ancak bazı önlemler alındığı ve sabırlı davranıldığı takdirde bu sorunun da kolaylıkla üstesinden gelinebileceği belirtildi. 

Dünya Turizm Örgütü Başkanı Rifai, Türkiye'ye gitmek isteyen turistlere çağrı yaparak bu dönemde gitme niyetinde olanların planlarını herhangi bir sebepten dolayı ertelememelerini önerdi. Terör sorunu nedeniyle endişe yaşayanlara seslenerek 'Türkiye'de hayat diğer ülkelerden farksız. Bu konuda Türkiye'yi suçlamak ve cezalandırmak doğru değildi. Terör uluslararası bir sorundur. Türkiye'ye gitmek isteyenlerin kafasında herhangi bir soru işareti bulunmasın. Panik yapmayın ve asla pes etmeyin' ifadelerini kullandı. Türkiye'de görev yapan turizm temsilcilerine de seslenerek bu dönemin geçici olduğunu ve üstesinden gelinebileceğini belirterek içlerini rahatlattı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri